رئیس پارك ملی دز:

موردی از بیماری آنفلوآنزای پرندگان در پارك ملی دز گزارش نشده است

موردی از بیماری آنفلوآنزای پرندگان در پارك ملی دز گزارش نشده است خرید و فروش حیوان خانگی: دزفول - ایرنا - رئیس پارك ملی دز اظهار داشت: پایش كارشناسان دامپزشكی و اداره پارك ملی دز از تالاب ها و میكروتالابهای این منطقه انجام شد كه طبق پایش های صورت گرفته موردی از بیماری آنفلوآنزای پرندگان در این منطقه مشاهده نشد.


رضا قپانچی پور روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا اضافه كرد: با عنایت به شیوع و گسترش بیماری
آنفلوآنزای پرندگان و به منظور اطمینان از سلامت پرندگان و زیستگاه آنها در پارك ملی دز، هماهنگی لازم با اداره دامپزشكی دزفول صورت گرفت و از تالاب ها و میكروتالاب ها و آبگیرهای منطقه حفاظت شده و پارك ملی دز بازدید شد.
وی با اشاره به اینكه این پایش دو هفته به طول انجامید اظهار داشت: در طول این مدت منطقه به طور نسبی ارزیابی و بررسی شد و هیچ موردی در خصوص وجود و سرایت این بیماری در منطقه تا امروز مشاهده نشده است.
آنفلوآنزای پرندگان نوعی از آنفلوآنزای حیوانی است كه توسط گونه ‏A‏ ویروس آنفلوانزا تولید می گردد.
این بیماری حدود100 سال پیش در میان پرندگان ایتالیا شیوع یافت و سپس به سایر نقاط جهان انتشار یافته است. شكل شدید و كشنده بیماری دارای شروع ناگهانی بوده و از شدت بالایی برخوردار می باشد و به سرعت سبب مرگ می گردد. پرندگان دریایی و بخصوص اردك های وحشی مخزن طبیعی ویروس این بیماری هستند و در برابر ابتلای به بیماری به شدت مقاوم هستند ولی پرندگان اهلی نظیر مرغ و بوقلمون بسیار حساس هستند. پارك ملی دز زیستگاه اصلی گونه گوزن زرد ایرانی با طول 150 كیلومتر در دو طرف رودخانه دز تنها باقی مانده جنگل های گرمسیری دنیاست كه حفظ و نگهداری آن اهمیت زیادی دارد.
7278/6068
خبرنگار: رقیه كردی-انتشار: محمدعلی فریدپناه


1396/09/30
14:10:15
5.0 / 5
4901
تگهای خبر: بیماری , پرندگان , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک