وزیر بهداشت در حاشیه جلسه دولت خبر داد

اعمال محدودیت تردد برای ۵ كلانشهر در تعطیلات پیش رو

اعمال محدودیت تردد برای ۵ كلانشهر در تعطیلات پیش رو وزیر بهداشت اظهار داشت: رئیس جمهور اجازه اعمال محدودیت در پنج كلانشهر تهران، اصفهان، ارومیه، كرج و مشهد را داده و در ایام تعطیل پیش رو محدودیت ها اجرا می شوند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سعید نمکی وزیر بهداشت در حاشیه جلسه هیات دولت امروز، در جمع خبرنگاران اظهار نمود: باید به موج سوم کرونا بپردازیم که بخشی از کشور را گرفتار کرده است. ما با بررسی هایی که روی ویروس انجام دادیم، متوجه شدیم ویروس گرفتار تغییرات و جهش هایی شده است ؛ گرچه در بیماری زایی هنوز معلوم نیست اما در سرعت انتشار و گرفتار کردن جمعیت کشور برایمان مشخص است که سرعت عمل بیشتری پیدا کرده است.
وی افزود: بنابراین زنگ خطری است برای کشور برای رعایت فاصله گذاری، برای کمتر شدن مسافرت ها و جهت استفاده بیش تر از ماسک. با تشدید شرایط فعلی جریمه ای برای جمعیتی که پروتکل های بهداشتی را مراعات نمی کردند و حقوق دیگران را مورد تهدید قرار می دادند وضع کردیم که امیدوارم با وضع این قوانین در کنترل کرونا موفق شویم.
نمکی اظهار داشت: روز گذشته خدمت رئیس جمهور محترم درخواستی را تقدیم کردم و از ایشان خواستم اجازه دهند در پنج شهر مهم که میزان انتشار ویروس بالا است و امکان دارد گرفتاری های بیش تری پیش آید مثل کلانشهر تهران، کرج، مشهد، اصفهان و ارومیه در سه روز تعطیلی منع عبور و مرور و محدودیت اعمال نماییم و ایشان بلافاصله موافقت کردند. امیدواریم با اجرای این مورد در سه روز تعطیلی در کاهش تردد ها در جهت کاهش بیماری قدم هایی برداریم.
وی خاطرنشان کرد: استراتژی هایی تنظیم کردیم که علاوه بر اعمال محدودیت های جدید در قسمت های پرخطر، برنامه های سنگین تری مثل بیماریابی و انجام تست ها صورت دهیم. همکاریهای جدیدی هم با سازمان بسیج و سازمان های مردم نهاد را شروع کردیم.
نمکی در انتها اظهار داشت: با عنایت به فصل سرما برنامه های جدیدی را برای مبارزه با کرونا تدوین کردیم که یکی از اضلاع آن سخت گیری های بیشتر است.1399/07/24
11:12:44
5.0 / 5
1540
تگهای خبر: بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک