آمار سال گذشته میلادی نشان داد

مرگ ۵۰۰ هزار نوزاد در جهان به خاطر آلودگی هوا

مرگ ۵۰۰ هزار نوزاد در جهان به خاطر آلودگی هوا به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی بررسی ها نشان داده است كه هوای آلوده سال قبل میلادی (۲۰۱۹) به مرگ ۵۰۰ هزار نوزاد در جهان منجر گردیده است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، آمارها از آن حکایت می کند که سال قبل آلودگی هوا باعث مرگ زود هنگام نزدیک به ۵۰۰ هزار نوزاد در ماه نخست تولد شده که بیشتر موارد مرگ و میر در کشورهای در حال توسعه گزارش شده است.
قرار گرفتن در معرض آلاینده های موجود در هوا برای جنین مضر است و می تواند سبب زایمان زودرس یا تولد نوزاد با وزن پایین شود. هر دو این عوامل با مرگ و میر بالا در بین نوزادان ارتباط دارد.
نزدیک به دو سوم از ۵۰۰ هزار مورد مرگ و میر نوزادان با هوای آلوده داخل خانه بخصوص احتراق سوخت جامد مانند سوزاندن چوب برای آشپزی مرتبط بوده است.
کارشناسان سلامت از سالها پیش درباره تأثیر هوای آلوده بر افراد مسن و بیماران اخطار داده اند اما در مورد تأثیر آلودگی بر جنین اخیرا تحقیقاتی انجام گرفته است.
در این گزارش آمده است: معلوم نیست در این مرحله چه مکانیزمی اتفاق می افتد اما عاملی وجود دارد که سبب کاهش رشد جنین و در نهایت پایین بودن وزن هنگام تولد می شود. یک پیوند اپیدمیولوژیک وجود دارد که در چندین مطالعه در چند کشور نشان داده شده است.
به گزارش روزنامه گاردین، به قول متخصصان نوزادانی که با وزن پایین به دنیا می آیند بیشتر در معرض عفونت های دوران کودکی و ذات الریه هستند. همینطور ریه های نوزادان نارس به صورت کامل رشد نمی کند.
منبع:

1399/07/30
14:18:58
5.0 / 5
2030
تگهای خبر: آلودگی , سلامت , سوخت , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک