اقدامات بهزیستی برای تأمین مسكن مددجویان

اقدامات بهزیستی برای تأمین مسكن مددجویان رئیس سازمان بهزیستی كشور اعلام نمود: كل بودجه مسكن سازمان بهزیستی پارسال ۴۵ میلیارد تومان بوده كه با تلاشهای انجام شده سال جاری به ۶۶ میلیاردتومان افزوده شده است.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، وحید قبادی دانا درخصوص تأمین مسکن مددجویان بهزیستی اظهار داشت: یکی از اهداف سازمان بهزیستی توانمندسازی مددجویان تحت پوشش سازمان است و در این راستا یکی از فعالیتهای در دست انجام، کوشش برای بهره مندی آنان از نعمت داشتن مسکن می باشد.

وی اظهار داشت: در این راستا از آغاز تاسیس سازمان بهزیستی تاکنون، ۱۳۰ هزار واحد تسهیل گری شده و با کمک دستگاه ها، خیرین و نهادهای حاکمیتی در اختیار مددجویان سازمان بهزیستی قرار گرفته است. در ۲۲ ماه اخیر ۳۰ هزار واحد مسکونی برای در اختیار قرار دادن آنان برای مددجویان بهزیستی تسهیل گری شده است یعنی در ۶۶۰ روز اخیر روزانه ۴۵ واحد مسکونی در اختیار مددجویان قرار داده شده است.

قبادی دانا با اشاره به اینکه در ۲۲ ماه اخیر عملیات راه اندازی ۲۷ هزار واحد مسکونی در سطح کشور شروع شده است، اظهارکرد: تلاش ما بر این است که بتوانیم با سرعت بیشتری این کار را انجام دهیم. ۷۰۰۰ واحد مسکونی در شش ماه اول سال ۹۹ تسهیل گری شده و بهره برداری آن توسط مددجویان سازمان بهزیستی شروع شده است. این فعالیت ها در چارچوب پروژه های برنامه های مشترک با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، بسیج سازندگی، صندوق توسعه ملی، قرارگاه خاتم الانبیا، نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، سازمان ملی زمین و مسکن، سازمان برنامه و بودجه و وزارت راه و شهرسازی بوده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور در ادامه اظهار داشت: در چارچوب این برنامه های مشترک، برنامه تهیه مسکن برای خانوارهای دارای دو معلول و بیشتر از سال ۹۴ شروع شده بود و ۱۴ هزار خانوار احصا شده بودند، تابحال ۹۱۴۰ واحد مسکونی به خانوارهای دارای دو معلول به بالا تحویل داده شده است. در برنامه مشترک با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم از ۱۴ هزار واحدی که کار ساخت آن شروع شده ۸۳۰۰ واحد واگذار شده است.

قبادی دانا اضافه کرد: در چارچوب برنامه مشترک با بسیج سازندگی، عملیات ساخت ۱۳۴۴ واحد مسکونی آغاز و ۵۳۵ واحد واگذار شده است همینطور در چارچوب برنامه مشترکی که با صندوق توسعه ملی بنیاد مسکن برای واحد مسکونی ویژه ایتام شروع شده، عملیات راه اندازی ۵۸۲ واحد مسکونی شروع شده است.

رئیس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه طرح تهیه مسکن برای خانوارهای دارای دو معلول به بالا با مشارکت بنیاد مستضعفان، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان ملی زمین و مسکن، انجمن خیرین مسکن ساز و بهزیستی در حال انجام می باشد، اظهار داشت: البته در ۲۲ ماه اخیر ۵۶ هزار خانوار جدید هم شناسایی شده اند که تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند و مسکن ندارند و نیازمند مسکن هستند که این سبب شده تعداد خانوارهای پشت نوبت در مجموع به ۱۶۹ هزار خانوار برسد.

قبادی دانا درباره تسهیلات ودیعه مسکن هم اظهار داشت: طبق مصوبه ای که ستاد ملی مقابله با کرونا داشت، ۲۴ هزار و ۸۴۲ خانوار از مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی برای دریافت تسهیلات ودیعه مسکن به وزارت راه و شهرسازی معرفی گشتند. ارزش این تسهیلات در مجموع برای این خانوارها ۴۸۹ میلیارد تومان است. همینطور با همکاری بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و صندوق امداد ولایت کمیته امداد تسهیلات ودیعه مسکن برای مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی به مبلغ ۵۰ میلیارد تومان به صورت قرض الحسنه آماده توزیع است که از ۲۰ میلیون تا ۳۰ میلیون تومان به صورت سه ساله با معرفی ادارات کل بهزیستی استان ها و با تأمین اعتباری که بنیاد مستضعفان انجام دادند توسط صندوق امداد ولایت پرداخت می شود و در اختیار افراد قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: در ماه های گذشته هم مبلغ ۳۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض از بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی تأمین اعتبار شد و برای مددجویان اجاره نشین بهزیستی به صورت کمک بلاعوض در سطح کشور توزیع شد البته با عنایت به محدودیت منابع و میزان بالای نیاز مددجویان سازمان بهزیستی، ما با مشکلات زیادی در این حوزه مواجه هستیم. طبیعتا میزان اعتبارات سازمان بهزیستی در حوزه مسکن کفاف این کار را نمی دهد.

به گفته رئیس سازمان بهزیستی کشور، کل بودجه مسکن سازمان بهزیستی پارسال ۴۵ میلیارد تومان بوده که با تلاشهای انجام شده سال جاری به ۶۶ میلیاردتومان بالا رفته است. طبیعتا اگر قرار بود سازمان بهزیستی به تنهایی این کارها را انجام دهد از عهده این حجم فعالیت در حوزه مسکن بر نمی آمد. کمک های دستگاه ها و نهادهای مختلف در این حوزه سبب شده است که بتوانیم پوشش بیشتری را برای فعالیت ها ایجاد نماییم.

قبادی دانا در انتها اظهار داشت: اینکه طی ۲۲ ماه ۳۰ هزار واحد مسکونی واگذار شده و عملیات راه اندازی ۲۷ هزار واحد مسکونی دیگر در این ۲۲ ماه اخیر شروع شده است، نشان داده است با همدلی و همکاری بین بخشی با دستگاه ها و نهادهای مختلف، خیرین، خیریه ها و مجموعه های مردم نهاد و حمایت های خوب سازمان برنامه و بودجه، می توان قدم های بلندی را در تأمین مسکن برای مددجویان سازمان بهزیستی برداشت.
1399/08/09
23:47:08
5.0 / 5
1554
تگهای خبر: دام , دریا , زندگی , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک