كیفیت هوای تهران در آبان ماه چگونه بود؟

كیفیت هوای تهران در آبان ماه چگونه بود؟ خرید و فروش حیوان خانگی: برمبنای اطلاعات شركت كنترل كیفیت هوای تهران، هوای پایتخت طی آبان ماه 21 روز در وضعیت مطلوب قرار داشت.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، کیفیت هوای تهران طی آبان ماه امسال ۲۱ روز در وضعیت قابل قبول و ۹ روز به سبب افزایش غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. درحالی هوای تهران طی یک ماه اخیر، ۹ روز آلوده بود که بررسی آمار شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان میدهد که کیفیت هوای دومین ماه پاییز ۹۹ کم و بیش مشابه سالهای قبل بوده است.

بر این اساس طی آبان ماه سال قبل تهرانی ها ۱۹ روز هوای قابل قبول تنفس کردند. کیفیت هوا در این بازه زمانی طی ۱۱ روز نیز به سبب افزایش غلظت ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون برای حساس ها ناسالم بود.

بر اساس آخرین سیاهه انتشار شهر تهران، سهم منابع متحرک مانند تاکسی ها، خودرو های شخصی، اتوبوس ها و... در تولید ذرات معلق ۶۰ درصد است که در این بین خودرو های دیزلی پررنگ ترین نقش را دارند. ذرات معلق یکی از خطرناکترین آلاینده های موجود در هوا هستند و می توانند بیماریهای قلبی و ریوی را تشدید کنند و در مواجهه طولانی مدت سبب حملات قلبی و آسم شوند.

اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان میدهد که در آبان ماه سال ۹۷ کیفیت هوا طی چهار روز در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت. در این بازه زمانی هوای تهران ۲۶ روز در وضعیت مطلوب قرار داشت که در این بین سهم هوای قابل قبول ۲۲ روز و سهم هوای پاک چهار روز گزارش شده است.

در دومین ماه پاییز سال ۹۶ کیفیت هوا شرایط خوبی نداشت، چونکه طی ۲۴ روز از این بازه زمانی تهرانی ها هوای نامطلوب تنفس کردند که از این تعداد سهم هوای ناسالم برای گروه های حساس ۲۳ روز بود.

گفتنی است که در این بازه زمانی کیفیت هوا تنها طی شش روز در وضعیت قابل قبول قرار داشت. طی آبان ماه سال ۹۵ نیز کیفیت هوای تهران ۱۴ روز در وضعیت قابل قبول، ۱۳ روز در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس و سه روز در وضعیت ناسالم برای همه گزارش شده است.

کیفیت هوا در تهران طی آبان ماه درحالی ۹ روز در وضعیت آلوده قرار داشت که امسال آلودگی هوا علاوه بر آثار سوء بر سلامت سبب تشدید شیوع بیماری کووید ۱۹ نیز می شود. وزارت بهداشت قبل از این نسبت به خطر تشدید کرونا در شهرهای با هوای آلوده هشدار داده بود. بدین جهت ضرورت اجرای اقداماتی برای کنترل آلودگی هوا دوچندان شده است.

وزارت بهداشت همین طور سفارش کرده که در ایام آلوده بهتر است اهتمام نماییم تا حد امکان از منزل خارج نشویم. افراد مسن، کودکان، بیماران مزمن به ویژه بیماران قلبی و ریوی بهتر است تا حد امکان در ایام آلوده از منزل خارج نشوند. این افراد همین طور در صورت اجبار برای خروج از منزل اهتمام کنند کار خودرا در کمترین زمان ممکن انجام دهند و سریع تر به خانه بازگردند. کلیه افراد نیز از انجام کارهای سنگین و ورزشی که میانگین تنفس را بیشتر می کند در هوای آلوده خودداری و هنگام خروج از منزل حتما از ماسک استفاده کنند. استفاده از میوه ها، سبزیجات و کاهش مصرف فست فودها و افزایش مصرف مایعات نیز از سفارش های دیگر وزارت بهداشت برای روزهای آلوده است.

منبع:

1399/09/01
12:29:36
5.0 / 5
1174
تگهای خبر: آب , آلودگی , بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک