واكنش شدید مقامات استرالیا به ورود غیرقانونی یك كبوتر از آمریكا

واكنش شدید مقامات استرالیا به ورود غیرقانونی یك كبوتر از آمریكا به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی یک کبوتر مسابقه توانسته با طی ۱۳ هزار کیلومتر فاصله اقیانوس آرام، خویش را از آمریکا به استرالیا برساند اما مقامات بهداشتی استرالیا قصد دارند این کبوتر را بکشند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، کوین چلی برد، شهروند ملبورن که این کبوتر خسته را روز ۲۶ دسامبر گذشته در حیاط خانه اش یافته، گفته است که این همان کبوتر مسابقه ای است که حدود دو ماه پیش در ۲۹ اکتبر در جریان مسابقه کبوترها در ایالت اورگان آمریکا ناپدید شده بود.
کارشناسان می گویند: این کبوتر که یابنده اش آنرا "جو" نامیده، احیانا سوار بر یک کشتی باری از اقیانوس اطلس گذشته است.
اتحادیه کبوترهای مسابقه آمریکا تأیید کرده است که این کبوتر در لیست آنها ثبت شده و متعلق به فردی در ایالت آلاباماست.
کوین به جو آب و دانه می دهد ولی این کبوتر که توجه رسانه های استرالیا را جلب کرده از چشم مقامات بهداشتی هم دور نماند. مسؤلان ادارهٔ بهداشت استرالیا روز پنجشنبه با کوین چلی برد تماس گرفتند و گفتند که نگران بیماری های شایع بین پرندگانند و از او خواسته اند تا جو را گرفته و تحویل دهد.
کوین در پاسخ گفته است که دیگر نمی تواند پرنده را با دست بگیرد چون او در این زمان با تغذیه توانش را باز یافته و وقتی کسی به او نزدیک شود می پرد و دور می شود و حالا مسؤلان بهداشتی گفته اند که سراغ یک پرنده گیر حرفه ای خواهند رفت.
وزرات کشاورزی استرالیا که مسئول محافظت های زیست شناختی است اعلام نموده است که ماندن این پرنده در خاک کشور مجاز نیست چونکه امکان دارد امنیت تغذیه و همینطور پرندگان وحشی استرالیا را به خطر بیندازد.
به گزارش یورونیوز، استرالیا مقررات بسیار سفت و سختی را برای ورود جانوران وحشی و حیوانات خانگی به خاک خود دارد و همچون در سال ۲۰۱۵ وقتی جانی دپ، ستارهٔ هالیوود در مسافرت به استرالیا دو سگ کوچکش را پنهانی با خود برده بود، مقامات بهداشتی استرالیایی اجازه ندادند سگ های کوچک وارد خاک کشور شوند و آنها را به اجبار با یک جت به خانه برگرداندند.
منبع:

1399/10/26
23:23:29
0.0 / 5
719
تگهای خبر: آب , بهداشت , بیماری , پرندگان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک