معاون پیگیری اجرای قانون اساسی معاونت حقوقی رئیس جمهور مطرح كرد

اگر برای حقوق شهروندی برنامه ریزی نكنیم باید منتظر سونامی لطمه های اجتماعی باشیم

اگر برای حقوق شهروندی برنامه ریزی نكنیم باید منتظر سونامی لطمه های اجتماعی باشیم به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی معاون ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی معاونت حقوقی رئیس جمهوری، اظهار داشت: تا زمانی که برای تضمین حقوق شهروندی برنامه ریزی خاص نداشته باشیم هم چنان باید منتظر سونامی لطمه های اجتماعی باشیم.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، علی اکبر گرجی در کنفرانس آنلاین "امور اجتماعی در برنامه هفتم توسعه" اظهار نمود: برنامه هفتم باید برنامه ای شهروند بنیاد باشد و برنامه نویسان آن باید توجه ویژه به مباحث حقوق شهروندی داشته باشند. تا زمانی که برای تضمین حقوق شهروندی برنامه ریزی خاص نداشته باشیم هم چنان باید منتظر سونامی لطمه های اجتماعی باشیم.

وی اظهار داشت: باید در برنامه توسعه هفتم در تمامی حوزه ها فصل ویژه ای در خصوص مساله "حاکمیت قانون" و "حکومت قانون مدار" باز شود.

گرجی به بیان پیشنهاداتی برای طراحی برنامه توسعه هفتم پرداخت و با اعلان اینکه ما در اصل دیجیتال به سر می بریم و حل مشکلات مردم در این عصر برمبنای ادله ۱۴۰۰ سال پیش ناکارآمد است، اظهار داشت: همچون راهکارهای طراحی فضای عمومی مستقل، توجه ویژه به انجمن های مردم نهاد و تضمین کارکرد آزاد و مستقل سمن ها است. می توان گفت در هیچ کدام از برنامه های توسعه توجه کامل و دقیقی به سمن ها نشده است و
هم چنان سایه سیاست های امنیت پایه و اقتدارگرایانه بر سر نظام مدنی، خود جوش و فضای عمومیِ نداشته ایران سنگینی می کند و راه تنفس را بر آنها می بندد.

معاون ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی معاونت حقوقی رئیس جمهوری اشاره کرد: نظارت سنگین و شدید و انقباضی بر سمن ها و فضای عمومی آثار سوئی را برجای خواهد گذاشت. به لطف حمایت ها و پایبندی های دولت گرچه فضای عمومی واقعی لطمه بسیار دیده اما امروزه با یک حوزه عمومی و مجازی مواجهه ایم که استقلال آن باید توسط نهادهای رسمیت شناخته شود.

وی با اعلان اینکه برنامه گری افراطی خود نشانه بی برنامگی است، اضافه کرد: امروز با پدیده ای به نام تورم قوانین و اسناد و سیاست ها مواجه ایم. این خود لطمه بزرگی است که در مبانی و کلیات برنامه باید به آن توجه کرد.

گرجی در آخر اشاره کرد: در ۴۰ سال قبل بخاطر ندانم کاری هایی که گاها با حسن نیت همراه بوده عملا فضای عمومی را نابود کرده ایم. تا زمانی که ما یک سپهر عمومی مستقلی را تدوین نکنیم تمام برنامه ریزی ها اثر گذاری خودرا از دست خواهند داد.

منبع:

1399/11/28
14:38:59
0.0 / 5
531
تگهای خبر: دام , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک