سلطانی فر:

فضای مجازی در از هم پاشیدگی خانواده ها بی تأثیر نبوده

فضای مجازی در از هم پاشیدگی خانواده ها بی تأثیر نبوده به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی وزیر ورزش و جوانان اظهار نمود: طلاق در گذشته قبح خاصی داشت در حالیکه امروزه خیلی از پیوندها به آسانی از هم می پاشند و فضای مجازی در این امر بی تأثیر نیست.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، مسعود سلطانی فر در نشست با برخی از منتخبین مراکز تخصصی ازدواج استان تهران، اظهار نمود: چالشهای متفاوتی در زمینه افزایش طلاق داریم که شاید مهم ترین آن بحث تغییر رفتارها، هنجارها و ناهنجاری های فرهنگی است که نفوذ اینترنت و دسترسی افراد به امکان ارتباطات و در نهایت انحرافات فضای مجازی در آن بی تأثیر نیست.

وزیر جوانان با تکیه بر اهمیت توجه به سست شدن بنیان خانواده اضافه کرد: همه ما با اثر فضای مجازی در سست کردن بنیان خانواده آگاه هستیم، در تمام اعصار اینکه دو نسل نظیر یکدیگر فکر نکنند و تحلیل یکسان داشته باشند پذیرفته شده نیست و الان معنویت و خداپرستی و ارزشهای اخلاقی و دینی هم سست شده است که دارای علل مختلفی است که بخش عمده آن به فضای درون خانواده باز می گردد.

سلطانی فر اعتقاد دارد که رفتار والدین الگوی فرزندان است و اخلاق، صداقت، پاکدامنی و حیا تنها ریشه در فرهنگ مذهبی ما ندارد بلکه در تاریخ و فرهنگ ملی ما هم ریشه دارد.

وی خاطرنشان کرد: ما یک چارچوب و اصول و مبنای اخلاق داریم که فارغ از ارزشهای مذهبی است و در تمام دنیا پذیرفته شده است. اینکه روابط میان انسانها بر پایه صداقت و عفت و نوع دوستی شکل گیرد در تمام جوامع پذیرفته شده است و فضای مجازی ابزاری است که در صورت تولید محتوای درست می تواند راهگشا باشد.

او در آخر اظهار داشت: ما با تمام قوا در جهت قوانین و مقررات مورد نیاز گسترش فعالیت مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده سعی کردیم اما کافی نیست. همه ی مسئولین کشور در حیطه امر ازدواج و تشکیل خانواده اتفاق نظر دارند و هر پیشنهادی که در این جهت موثر باشد را می پذیرند. همچون افتخارات ما در این وزارت خانه افزایش مراکز تخصصی مشاوره ازدواج به ۳۸۰ مرکز است که میتوان گفت دستاورد خوبی است اما کافی نیست.

منبع:

1399/12/11
19:51:28
0.0 / 5
493
تگهای خبر: اینترنت , دام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک