طغیان دریاچه های یخچالی زندگی میلیونها انسان را تهدید می كند

طغیان دریاچه های یخچالی زندگی میلیونها انسان را تهدید می كند خرید و فروش حیوان خانگی: پژوهشگران هشدار دادند که تعداد قابل توجهی از مردم در معرض خطر سیل ناشی از طغیان دریاچه های یخچالی قرار دارند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، پژوهشگران اظهار داشتند: گرم شدن کره زمین و ذوب شدن یخچالهای طبیعی سبب انباشته شدن آب و تشکیل دریاچه شده است. از سال ۱۹۹۰، حجم، محدوده و تعداد این دریاچه های یخچالی در سراسر جهان ۵۰ درصد افزایش داشته است. زمانیکه گنجایش این دریاچه ها پر شود خطر طغیان و سرریز شدن آنها وجود دارد.
بگفته پژوهشگران، تعدادی از دریاچه ها خطرناک تر از سایر دریاچه ها هستند و احیانا به آنچه طغیان دریاچه یخچالی (GLOF) شناخته می شود، منجر خواهد شد. همین طور مواردی که بیشتر نگران کننده هستند دره های کوهستانی بسیار شیب دار در مناطق آند و هیمالیاست.
ارتباط بین افزایش دما و طغیان دریاچه یخچالی پیچیده است. در حالی که تشکیل دریاچه یخچالی را می توان از تغییرات آب و هوایی ناشی از فعالیت بشر دانست؛ اما عواملی که می توانند موجب طغیان فاجعه بار شوند اغلب شامل عوامل غیر اقلیمی مانند وقوع زمین لرزه، سقوط یخ یا سنگ در دریاچه یا بارندگی شدید می شود.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از روزنامه گاردین، بررسی انجام شده در سال ۲۰۱۶ نشان داده که تا حالا در سراسر جهان حدود ۱۳۴۸ مورد طغیان دریاچه های یخچالی رخ داده و با بیش از ۱۲ هزار مورد مرگ و میر همراه بوده است.
منبع:

1400/02/13
19:12:15
5.0 / 5
394
تگهای خبر: آب , اقلیم , بارندگی , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک