افزایش غلظت آلاینده ازن در تهران و سفارش هایی به گروه های حساس

افزایش غلظت آلاینده ازن در تهران و سفارش هایی به گروه های حساس خرید و فروش حیوان خانگی: بنا به اعلام شرکت کنترل کیفیتی هوای تهران باتوجه به افزایش دمای هوا در تهران پیش بینی می شود که طی روزهای آینده غلظت آلاینده ازن در این شهر افزایش یابد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آنست که در صبحگاه امروز (۱۱ اردیبهشت ماه) در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته است.
طی روز با افزایش تندی باد و رشد ناپایداری جوی، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد شد و کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل قبول قرار می گیرد. هرچند با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» در بعضی مناطق افزایش غلظت این آلاینده موجب کاهش کیفیت هوا خواهد شد. با تداوم ناپایداری جوی و وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.
با کاهش نسبی تندی باد تا بامداد فردا (۱۲ خرداد ماه) و افزایش ترافیک صبحگاهی، پیش بینی می شود که در بعضی مناطق پرتردد افزایش غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق کاهش کیفیت هوا را به همراه داشته باشد.
به تدریج با افزایش ناپایداری جوی همراه با وزش باد مؤثر طی روز پراکندگی آلاینده ها تسهیل خواهد شد. با استمرار شرایط جوی مساعد تا شامگاه فردا (۱۲ خرداد ماه) برقراری وضعیت قابل قبول کیفیت هوا در بیشتر مناطق پیش بینی می شود.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «دی اکسید نیتروژن» با میانگین ۷۴ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۱ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

همچنین بنا به گزارش روابط عمومی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، محسن روشنی - مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران - اظهار داشت: اظهار نمود: هرساله در ایام گرم سال همراه با افزایش دما، تولید و انتشار آلاینده ازن نیز در هوای شهر افزایش می یابد.

وی با اشاره به این که بدین جهت در خیلی از روزهای گرم خصوصاً در ساعات ابتدایی بعد ازظهر میزان این آلاینده از حد مجاز عبور می کند، اشاره کرد: طی سال ۱۳۹۹ در روز دوم خرداد نخستین روز آلوده به لحاظ آلاینده ازن ثبت گردید و تا روز ۳۰ شهریور ماه که آخرین روز آلوده از این نظر بود، در مجموع ۴۲ روز هوای نامطلوب ثبت گردید. در این بین سهم هوای ناسالم برای گروه های حساس ۴۰ روز و سهم هوای ناسالم برای همه افراد دو روز گزارش شد.

روشنی افزود: البته در بعضی از این روزها غلظت آلاینده ذرات معلق کوچکتر از ۲.۵ میکرون نیز بالاتر از حد مجاز قرار داشت اما آلاینده شاخص طی تمامی این روزها ازن بود.

مدیر واحد پایش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در ادامه با اعلان اینکه برمبنای پیش بینی های هواشناسی دمای هوا در تهران طی روزهای آینده افزایش می یابد، اظهار داشت: بدین جهت انتظار داریم که از هفته جاری بر میزان غلظت آلاینده ازن افزوده شود و غلظت این آلاینده در پایتخت فراتر از حد مجاز رود.

روشنی در آخر اظهار نمود: در چنین شرایطی سفارش می شود که کلیه افراد حضور فیزیکی خودرا در محیط های باز خصوصاً طی ساعات بعد ازظهر محدود کنند همین طور تاکید می شود که گروه های حساس مانند اقشار مسن، خانم های باردار، کودکان و بیماران قلبی و ریوی در ساعت اوج افزایش آلاینده ازن (از ظهر تا ساعتی قبل از غروب آفتاب) از حضور در محیط های باز حتی المقدور اجتناب کنند.

منبع:

1400/03/11
10:35:21
5.0 / 5
307
تگهای خبر: ثبت , دام , دما , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک