معرفی انواع گیت فروشگاهی پارسا گیت

معرفی انواع گیت فروشگاهی پارسا گیت گیت فروشگاهی پارسا گیت شامل انواع مختلفی می باشند كه هر كدام از نمونه های آنها را برای یك نوع فروشگاه و مغازه استفاده می كنند.


یکی از تجهیزات مهمی که امروزه در بیشتر فروشگاه ها و مراکز خرید از آن استفاده می شود و به عنوان یک تجهیز ایمنی به شمار می رود گیت فروشگاهی می باشد. در واقع دزدگیر فروشگاهی برای هر مغازه و فروشگاهی به عنوان یک تجهیز ضروری محسوب می شود. خوشبختانه طی سالهای اخیر به دلیل استفاده های زیادی که از گیت فروشگاهی یا دزدگیر فروشگاهی انجام شده است و تقریباً تمامی فروشگاه‌های کوچک و بزرگ برای استفاده از این تکنولوژی اقدام نموده اند و شاهد کاهش میزان سرقت ها از چنین فروشگاههایی بوده‌ایم اما سوال مهم اینجاست که ما چگونه باید نوع گیت فروشگاهی را برای استفاده خودمان تعیین کنیم.

معرفی گیت فروشگاهی

گیت فروشگاهی پارسا گیت شامل انواع مختلفی می باشند که هر کدام از نمونه های آنها را برای یک نوع فروشگاه و مغازه استفاده می کنند مثلاً گیت فروشگاهی که برای استفاده در هایپر مارکت تعیین می‌شود با گیت فروشگاهی که برای لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده می‌کنند متفاوت هستند. در خصوص کارکرد سرویس‌های گیت فروشگاهی نیز بهتر است اطلاعاتی را داشته باشیم تا در صورت بروز مشکل به برطرف کردن آن بپردازیم.

آیا واقعاً سیستم‌های گیت فروشگاهی به عنوان دزدگیر فروشگاهی کار میکنند؟ آیا سیستم به صورت دقیق از سرقت جلوگیری می کند؟  یا چگونه تشخیص می‌دهند که فردی از فروشگاه می‌خواهد کالایی را به بیرون ببرد؟ امکان تقلب در آن وجود دارد یا خیر؟ اینها از جمله مواردی هستند که افراد پیش از اینکه بخواهند به استفاده از گیت فروشگاهی بپردازند روبرو می شود. اما تمامی این سوال هایی که برای خریداران به وجود می آید را باید پاسخ داد تا هیچ گونه ابهامی در خصوص استفاده از گیت فروشگاهی دزدگیر فروشگاهی وجود نداشته باشد.

 پیش از هر چیزی اگر شما به عنوان یک شرکت در خصوص فروش گیت فروشگاهی فعالیت می کنید باید به تمامی این سوال ها پاسخ بدهید تا مشتریان با دید بازتری برای انتخاب انواع گیت فروشگاهی اقدام کنند.

گیت فروشگاهی در مدل های متنوعی ساخته می شود و با توجه به تکنولوژی که در خصوص ساخت آنها استفاده شده آنها می توانند یک فاصله مشخص را پوشش بدهد و به همین دلیل است که وقتی شما به یک فروشگاه وارد میشوید برخی از این گیت ها نسبت به یکدیگر فاصله کمتری دارند و برخی از آنها میزان فاصله که برایشان در نظر گرفته شده بیشتر است. در هر صورت گیت فروشگاهی شامل دو قسمت اصلی می‌شود که یکی از آنها تگ ها هستند که به کالاها چسبیده می شوند و دیگری دستگاه آر اف آی دی(RFID) می باشد که تبادل اطلاعات بین این تگ ها را انجام می‌دهد. وقتی که یک شخص بخواهد به صورت غیرمجاز کالایی را از فروشگاه بیرون ببرد و از جلوی این دزدگیرها رد می‌شود و اطلاعات به این آنتن ها ارسال می شود و در نهایت موجب ایجاد الارم و هشدار خواهد شد و فروشندگان را از سرقت مطلع خواهد کرد و به جهت به پیشگیری از سرقت کمک فراوانی می کند. دقت داشته باشید که سارقان معمولا برای سرقت چنین فروشگاهای را انتخاب نمی کند.

انواع گیت فروشگاهی

گیت فروشگاهی معمولاً بر اساس امواج رادیویی یا مغناطیسی که در بین آنها برقرار می گردد برای تشخیص لیبل و تگ به گروه های مختلفی تقسیم بندی می شود که می توان به صورت کلی به گیت فروشگاهی rf ، گیت فروشگاهی am و گیت فروشگاهیEm اشاره کرد.

گیت فروشگاهی RF گاندو

هر کدام از این گیت ها برای موارد خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند. گیت فروشگاهی rf به‌عنوان معروفترین دزدگیرهای می باشد که در بازار وجود دارد و به منظور شناسایی تگ ها از امواج رادیویی استفاده می نمایند. معمولاً گفته می‌شود که گیت فروشگاهی از رایج ترین و پر استفاده ترین گیت فروشگاهی به شمار می رود که با توجه به تکنولوژی آر اف آی دی و احتمال خطا در این سیستم تقریباً صفر درصد بوده و توانایی های زیادی در این گیت وجود دارد. به واسطه گیت فروشگاهی rf و امواج رادیو فرکانسی محدوده زیادی تحت پوشش قرار خواهد گرفت و می تواند فاصله های مختلفی را پوشش بدهد و معمولاً تگ و گیت های که برای این دستگاه ها استفاده می شوند شامل سه دسته می باشند:

  • LF  فرکانس کوتاه
  • HF  فرکانس بلند
  • UHF  فرکانس فوق‌العاده بلند

لازم است بدانید گیت فروشگاهی مزیت‌های بسیاری دارند و ظاهری مخاطب پسند نیز دارند به همین جهت در بیشتر فروشگاه مورد استفاده قرار می‌گیرند و ولی مهمترین عیبی که در خصوص جدید فروشگاهی rf وجود دارد این است که با گیت فروشگاهی مجاور ممکن است تداخل داشته باشند به همین جهت حتما باید فاصله بین آنها رعایت شود.

گیت فروشگاهی AM گاندو

یکی دیگر از نمونه های گیت فروشگاهی به AM اختصاص دارد که از امواج مغناطیسی- صوتی استفاده می نماید. به جهت اینکه در این نوع از دو تکنولوژی استفاده شده قطعا حساسیت بالاتری نیز داشته است و خطای کمتری در آن رخ می دهد. این نوع گیت ها فاصله بیشتری را می‌توانند پوشش دهند و امکان تداخل در آنها کمتر است و معمولاً برای فروشگاه‌های بزرگ، لباس فروشی ها، لوازم خانگی، داروخانه ها می‌توان از آنها استفاده کرد. لازم است بدانید که می توان از گیت فروشگاهی am حتی به صورت چند تا در کنار یکدیگر استفاده نمود بدون اینکه مشکلی بخواهد به وجود بیاید و همانطور که اشاره کرده‌ایم حساسیت بالایی دارند و عدم تداخل در آنها به عنوان یک مزیت مهم است اما گران بودن قیمت این نوع گیت موجب می شود تا کمتر مشتریان به سراغ استفاده از آن بروند و همین قیمت گران آنها در واقع به دلیل استفاده از دو تکنولوژی قوی و سیستم‌های پیشرفته است و معمولاً فروشگاه‌های بزرگ به استفاده از این نوع گیت روی می آورند و کمتر در فروشگاه‌های کوچک شاهد استفاده از گیت فروشگاهی ها خواهیم بود.

گیت فروشگاهی EM گاندو

نمونه دیگری از گیت فروشگاهی گاندو وجود دارد که با عنوان گیت فروشگاهی  Emیا الکترومغناطیسی آنها را می‌شناسند. در واقع این نمونه گیتها نسبت به دو گیت فوق کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند و افراد زیادی تمایل به استفاده از آنها ندارند و عدم استقبال از آنها به دلیل این است که حجم زیادی را اشغال می کنند و از نمونه های قبلی بزرگتر هستند و افراد ترجیح می‌دهند از گیت فروشگاهی am یا rf استفاده کنند.

 ضعف این دستگاه‌ها این است که برای فروشگاه‌های بزرگ قابل استفاده نیستند و مزیت آن ها امکان فعال یا غیرفعال کردن تگ و برچسب ها آنها به شمار می رود و افراد هر زمان که بخواهد می‌تواند تگ آنها را غیرفعال کند. برای کتابخانه‌ها یا مراکزی که امانت می‌دهند این نوع گیت فروشگاه ایده آل بوده و چرا که آنها می‌توانند پس از اینکه کالا بازگشت داده شد مجدد تگ را فعال کنند. البته این تگ ها میتوانند برای کالاهای مختلف مورد استفاده قرار بگیرند ولی فاصله کمتری را قادرند پوشش بدهند و حجم شان نسبتا بزرگ است.  در هر صورت نسبت به گیت فروشگاهی RF  و AM کمتر استفاده می شود.

جهت خرید محصول و مشاوره قبل از خرید ، به وب سایت https://parsagate.com/  مراجعه نمایید.

1400/03/27
17:41:36
5.0 / 5
391
تگهای خبر: رپورتاژ , بهداشت , خرید , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک