مرگهای ناشی از حریق و دردسر مواد شیمیایی در مبلمان خانگی

مرگهای ناشی از حریق و دردسر مواد شیمیایی در مبلمان خانگی به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی سرپرست معاونت پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اعلان اینکه در گذشته 18 دقیقه برای رسیدن به حریق زمان داشتیم، اظهار داشت: اما استفاده از مواد شیمیایی در مبلمان خانگی باعث شده که حین آتش سوزی مردم به علت استنشاق دود ناشی از حریق جان خودرا سریع تر از دست دهند.


کامران عبدولی در گفت و گو با ایسنا در خصوص مدت زمان طلایی رسیدن به حریق و نجات افراد اظهار نمود: در گذشته باتوجه به شرایط متفاوت حدود 18 دقیقه زمان وجود داشت تا افراد را از ساختمان ها تخلیه نماییم ولی حالا این زمان به کمتر از دو دقیقه کاهش پیدا کرده است. این مساله دلیلهای متفاوتی دارد که همچون آن می توان به تغییر شرایط پلکان ساختمان ها، درب خانه ها و.. اشاره نمود. همین طور یکی از دلیلهای آن استفاده از مصنوعات شیمیایی در مبلمان است.
وی افزود: در زمان های گذشته بیشتر محصولاتی که در خانه ها استفاده می شد چوب های طبیعی بود و مصنوعات کمتری در آن به کار می رفت اما امروز در بسیاری در مبلمان خانگی از این مواد استفاده می شود.
وی با اعلان اینکه در بیشتر موارد افراد به سبب دودگرفتگی ناشی از حریق جان خودرا از دست می دهند اظهار داشت: استفاده از مواد شیمیایی در مبلمان خانگی سبب شده که حین آتش سوزی مردم به سبب استنشاق دود ناشی از حریق جان خودرا سریع تر از دست بدهند. این دودها شیمیایی است و حین آتش سوزی ساختمان به سرعت افراد را درگیر می کند.
سرپرست معاونت پیشگیری سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اعلان اینکه درصد بالایی از خسارت های ناشی از حریق به سبب دودگرفتگی رخ می دهد، اظهار نمود: به دلایلی در ساخت تعدادی از مبلمان از سیانید استفاده می شود که هنگام سوختن تبدیل به سیانور شده و به سرعت افراد را بیهوش می کند.
منبع:

1400/05/07
11:34:51
5.0 / 5
397
تگهای خبر: آتش , آتش نشانی , خدمات , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک