آفت کش ها، بلای جان زنبورهای عسل

آفت کش ها، بلای جان زنبورهای عسل به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی بر مبنای بررسی روی ۹۰ مطالعه در آمریکا که به تأثیر فشارهای زیست محیطی می پردازند، آفت کش هایی که به کشاورزان فروخته می شوند، دو برابر بیشتر از آنچه پیشتر تصور می شد، زنبورهای عسل را می کشند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، عواملی که خیلی از آنها پیامد فعالیتهای بشر هستند همچون استفاده از زمین و تغییرات اقلیمی در کنار کشاورزی متمرکز یا کشاورزی صنعتی و روش های کنترل آفت، نقشی مهم در این مساله بازی می کنند.
یافته ها از آن حکایت می کند که آفت کش ها بخصوص فشار فیزیولوژیک و تغذیه ای که به زنبورهای عسل وارد می کنند، و «کوکتل» مواد شیمیایی کشاورزی که زنبورهای عسل در محیط های کشت صنعتی با آن مواجه می شوند، جمعیت این حشرات را در معرض خطر قرار می دهد. بنابراین پژوهشگران معتقدند فرمول های تجاری باید مجوز خاص خودشان را بگیرند.
دکتر هری سیویتر از دانشگاه تگزاس در این رابطه تاکید می کند: برهم کنش این مواد شیمیایی را واقعا باید در نظر بگیریم. ما روی آفت کش ها، وقتی مجوز استفاده می گیرند دیگر نظارتی نداریم و ازاین رو پیشنهاد می نماییم نظارت های بعد از مجوز صورت بگیرد.
بنابر گزارش ایندیپندنت، دکتر سیویتر که سرپرستی این مطالعه را بر عهده داشته است، متذکر شد: از ۳۵۶ اثر متقابلی که تیم کارشناسی وی بررسی کردند، احتمال مرگ جمعیت زنبورهای عسلی که در معرض مواد شیمیایی کشاورزی قرار گرفتند، بیشتر از سایر گونه هاست.1400/05/19
00:14:17
5.0 / 5
368
تگهای خبر: اقلیم , زیست محیطی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک