بررسی روند بازگشایی مدارس و دانشگاه ها درکمیسیون بهداشت

بررسی روند بازگشایی مدارس و دانشگاه ها درکمیسیون بهداشت سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از بررسی روند واکسیناسیون و چگونگی بازگشایی مدارس و دانشگاه ها با حضور وزیر بهداشت در جلسه امروز این کمیسیون آگاهی داد.


زهرا شیخی در گفت و گو با ایسنا در توضیح جلسه امروز این کمیسیون اظهار داشت: وزیر بهداشت درباره روند واکسیناسیون گزارشی داد و نمایندگان خواهان تسریع در این روند شدند همین طور بر لزوم رعایت دقیق پروتکلهای درمانی و شفاف سازی و اطلاع رسانی تاکید شد.
وی افزود: درباره چگونگی بازگشایی دانشگاه ها و مدارس نیز بحث و بررسی صورت گرفت. نمایندگان ضمن بیان نگرانی های خود تاکید داشتند که اگر قرار بر بازگشایی باشد باید واکسیناسیون انجام شده و نحوه بازگشایی مدارس بصورت ترکیبی یعنی حضوری و مجازی باشد.
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان با اشاره به استماع گزارش دیوان محاسبات در مورد هزینه کرد یک میلیارد یورو برای مقابله با کرونا اظهار داشت: این گزارش نقاط ابهام بسیاری داشت، با وجود این که مصوبه یک میلیارد یورو مشمول نظارت دیوان نمی گردد اما مجلس دیوان محاسبات را ملزم به پیگیری کرد در نهایت به سبب ابهامات قرار شد تا در یک ماه آتی دیوان و مرکز پژوهش های مجلس نسبت به ارائه گزارش کامل کمی، کیفی و اقتصادی اقدام نمایند.
شیخی اضافه کرد: همین طور قرار شد علت عدم اختصاص صد میلیون یور هم بررسی شده و تحلیل کیفی اختصاص اعتبارات، تحلیل وجود یا عدم وجود تبعیض در توزیع های استانی منابع و ردیف های ابلاغی و تحلیل توزیع منابع دانشگاهی در دستور کار دیوان محاسبات و مرکز پژوهش های مجلس قرار گیرد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در آخر اظهار داشت که طبق بررسی مرکز پژوهش های مجلس کمیسیون با لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در آژانس بین المللی تحقیقات سرطان مخالفت کرد.1400/06/17
12:03:45
5.0 / 5
526
تگهای خبر: بهداشت , دام , طب , منابع
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک