شروع واکسیناسیون دانش آموزان متولد ۸۲ تا ۸۳

شروع واکسیناسیون دانش آموزان متولد ۸۲ تا ۸۳ مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش از شروع نوبت اول واکسیناسیون دانش آموزان برای متولدین 82 تا 83 آگاهی داد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، محمد محسن بیگی درباره بازگشایی مدارس اظهار داشت: آموزش مدارس از روز شنبه سوم مهرماه در سطح کشور شروع می شود، اما آموزش حضوری در مدارسی با جمعیت دانش آموزی کمتر از ۱۵ نفر و مدارس روستایی و عشایری انجام می شود.
وی ادامه داد: در مراکز شهرها و استانها که مدارس بزرگ و پرتراکم هستند تا اختتام مهرماه، آموزش بصورت مجازی بوده و از اختتام مهرماه و در نیمه اول آبان ماه بصورت نوبت بندی و برنامه ریزی شده، شاهد بازگشایی مدارس خواهیم بود.
محسن بیگی اشاره کرد: جشن ها و برنامه هایی هم که در قالب شکوفه ها گفته می شود بصورت نمادین و مجازی بوده و عملا حضور دانش آموزان را در مدارس نداریم، چون مدارس شهرها اجازه برگزاری چنین برنامه هایی را ندارند.
وی با اشاره به اینکه از اول تا نیمه آبان، مدارس بر طبق جمعیت نوبت بندی انجام داده و کلاس های حضوری را دایر می کنند، توضیح داد: تا آن زمان وضعیت بیماری هم فروکش خواهدنمود و واکسیناسیون هم نگرانی ها را کمتر کرده و بر طبق آمادگی و نوبت بندی آموزش حضوری هم صورت خواهد گرفت.
مدیرکل سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش درباب واکسیناسیون دانش آموزان اشاره کرد: نوبت اول واکسیناسیون که بوسیله سامانه وزارت بهداشت اعلام شده و اکنون برای متولدین ۸۲تا ۸۳ در حال انجام می باشد و برای گروه های بعدی هم مجدداً اطلاع رسانی می شود، یکی از پیشنهادات هم این است که اگر بتوان هماهنگی ها را انجام داد قسمتی از این واکسیناسیون هم در مدارس صورت گیرد.
محسن بیگی در پاسخ به این پرسش که آیا تا واکسیناسیون دانش آموزان بطور کامل، انجام نشده مدارس بازگشایی حضوری ندارند؟ اظهار نمود: نمی توان این را گفت چون ممکنست فرآیند واکسیناسیون یک فرآیند طولانی شود و هنوز این مساله قابل پیش بینی نیست، بدین سبب ممکنست زمان بندی یک مقدار تأخیر داشته باشد، اما در امتداد بازگشایی ها واکسیناسیون هم صورت خواهد گرفت.
طبق گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، او در آخر اضافه کرد: واکسیناسیون سنین ۱۲تا ۱۸سال اطمینان دهی زیادی به خانواده ها برای حضور دانش آموزان در مدارس می دهد، بدین سبب از خانواده ها تقاضا داریم دراین زمینه همکاری کنند تا روند واکسیناسیون با سرعت بیشتری صورت گیرد و بتوانیم هر چه زودتر وارد واکسیناسیون گروه های بعدی شویم.1400/06/31
11:56:08
5.0 / 5
373
تگهای خبر: آب , آموزش , بهداشت , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک