رییس انستیتوپاستور ایران اعلام كرد

پیشگیری ۹۲ درصدی پاستوکووک از ابتلای شدید به کرونا

پیشگیری ۹۲ درصدی پاستوکووک از ابتلای شدید به کرونا به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی رئیس انستیتوپاستور ایران ضمن اشاره به خصوصیت ها و درصد بالای ایمنی زایی واکسن ˮپاستوکووکˮ، اظهار داشت: واکسنی ساخته شده که تنها واکسن کونژوگه دنیا است و تنها واکسنی است که در کنار خودش یادآور هم تولید کرده و در کنار این خصوصیت هایش قابلیت تزریق به سنین 3 تا 18 سال و بالای 18 سال را دارد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا بیگلری در نشست خبری که بصورت مجازی از استودیو سلامت وزارت بهداشت برگزار شد، با اشاره به واکسن "پاستوکووک" تولید مشترک انستیتوپاستور ایران و انستیتو فینلای کوبا و اثرگذاری و ایمنی زایی آن اظهار داشت: ایران بعنوان یکی از معدود کشورهای دنیا وارد فناوری واکسن در کووید شد و از بین انستیوپاستورهای دنیا انستیو پاستور ایران بود که بعنوان تنها انستیتوپاستور جهان وارد طراحی و تولید واکسن با همکاری انستیتوفینلای کوبا و با تکنولوژی نوترکیب و ساخت واکسنی برمبنای پروتئین شد که یکی از ایمن ترین واکسنهای دنیا محسوب می شود.
تنها واکسنی که دُز یادآور داردقابلیت تزریق به سنین ۳ تا ۱۸ سال و بالاتر از ۱۸ سالوی اظهار داشت: بدین سان واکسنی تولید شد که تنها واکسن کونژوگه دنیا است و تنها واکسنی است که در کنار خودش یادآور هم ساخته و در کنار این خاصیت هایش قابلیت تزریق به سنین ۳ تا ۱۸ سال و بالای ۱۸ سال را دارد.
امکان بازمهندسی مجدد با چندین جهشبیگلری افزود: با اهمیت تر از همه این واکسن، واکسنی است که می تواند با بازمهندسی در حین زمان و بازمهندسی مجدد با چندین جهش هم بصورت همزمان در واکسن اصلی و هم یادآور روبرو شود. همه این ها موجب شد که این واکسن بعنوان یکی از بارزترین و شاخص ترین طراحی ها در حوزه واکسن های کووید به شمار آید.
وی اضافه کرد: خوشبختانه کارآزمایی های یک و دو، موفقیت این واکسن را ثابت کرد و در فاز سوم هم در ۴۴ هزار نفر در کشور کوبا و ۲۴ هزار نفر در ایران در هشت شهر کشور مورد مطالعه قرار گرفت و کارایی و ایمنی خودش را به اثبات رساند.
"پاستوکووک" یکی از ایمن ترین واکسن های کوویدواکسنی ایمن را تقدیم کودکان و بالغین کشور کردیمبیگلری اظهار داشت: واکسنی که حالا در دسترس مردم است، واکسنی است که علاوه بر این که می تواند ایمنی خوبی را بوجود آورد، یکی از ایمن ترین واکسن هایی است که برای کووید۱۹ تولید شده است. مسلما استفاده این واکسن در گروه سنی زیر ۱۸ سال یکی از خاصیت هایی است که موجب می شود که دانش آموزان و والدین با خیال آسوده از این واکسن استفاده کنند. همانطور که می دانیم نوزاد ایرانی وقتی که به دنیا آمده، پیش از این که طعم شیر مادر را بچشد، واکسنی از انستیتو پاستور ایران را دریافت کرده و این دفعه هم افتخار داریم که واکسنی مطمئن را تقدیم کودکان و بالغین کشور نماییم.
ویژگی های دُز یادآور واکسن "پاستوکووک"حدود ۹۲ درصد کارایی در پیش گیری از بیماری شدید و بستری رییس انستیتوپاستور ایران افزود: دُز یادآور این واکسن می تواند در افرادی که قبلا به کرونا مبتلا شدند، فقط یک دوز یادآور، ایمنی کافی بوجود آورد و همین طور این دز یادآور می تواند برای واکسن های دیگر هم بعنوان بوستر به کار رود و اثبات شده که کارایی بسیار خوبی دارد. همین طور نشان داده شده که وقتی واکسن همراه با یادآورش استفاده می شود، بسیار مناسب می باشد و خوشبختانه این تنها واکسن دنیاست که دز یادآور دارد و با دز یادآور می تواند بیش از ۹۱.۶ و حدود ۹۲ درصد کارایی در پیش گیری از بیماری شدید و بستری شدن داشته باشد که افتخاری برای انستیتو پاستور ایران است.
ایمنی زایی با ۳ دُز در ۹۹ درصد افراد واکسینه شدهنیاز کودکان تنها به دو دُزوی اظهار داشت: با توجه به این که ایمنی زایی با سه دز در بیش از ۹۹ درصد افراد دیده می شود و همین طور با توجه به این که در کودکان فقط به دو دز واکسن نیاز است و دیگر به دز یادآور در کودکان نیاز نداریم و در کودکان هم با دو دز می توان به این حد از کارایی رسید، مطمئنا باتوجه به نیازی که به دزهای یادآور خواهیم داشت، در فرصت های زمانی بعدی می توان از این واکسن برای تمدید و ارتقای ایمنی بعنوان دوز یادآور بهره برد و به این منظور به اندازه کافی واکسن در اختیار کشور خواهد بود.
کارایی واکسنهای دنیا برابر سویه دلتا نصف شدواکسنی ایمن و معتبر در اختیار مردم کشور قرار دادیمبیگلری افزود: با ورود سویه دلتا واکسن هایی که در دنیا با وسعت زیادی استفاده شده بودند، کارایی خودرا به نصف و پایین تر از نصف رساندند. گزارش ها نشان میدهد واکسن هایی که در کشورهای غربی و برخی کشورهای اروپایی استفاده می شدند با وجود کارایی ۹۵ درصدی، وقتی با ویروس دلتا روبرو شدند کارایی واکسن ها به نصف و حتی زیر ۵۰ درصد رسید و موجب افتخار است بگوییم امروز یک واکسن ایمن و معتبر در اختیار مردم کشورمان قرار می دهیم.
وی اظهار داشت: فراموش نکنیم پیشینه ۱۰۰ ساله انستیتو پاستور آرامش و اعتمادی به وجود می آورد که مردم با خیال آسوده بتوانند از این واکسن استفاده کنند. فرصت را غنیمت دانسته و از همه کسانیکه از تولید واکسن پاستوکووک حمایت کردند ممنون هستم و از اعتماد مردم به انستیتو پاستور تشکر می کنم. همین طور از رسانه های جمعی که محیط آرامی را فراهم کردند تا بتوانیم به فعالیت بپردازیم، تشکر می کنم.
ادامه داردمنبع:

1400/07/17
11:30:45
5.0 / 5
510
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک