معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری مطرح كرد

ضرورت ایجاد کارگاه های کوچک در روستاها برای جلوگیری از مهاجرت

ضرورت ایجاد کارگاه های کوچک در روستاها برای جلوگیری از مهاجرت به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی خراسان رضوی معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری اظهار داشت: ایجاد کارگاه های کوچک در روستاها برای توسعه اشتغال و جلوگیری از مهاجرت ضروری می باشد.انسیه خزعلی در بازدید از کارخانه نخ کش حریر در مشهد و دیدار با چند نفر از کارآفرینان زن، اظهار نمود: هم اکنون خیلی از پسران روستایی برای اشتغال به شهرها مهاجرت کرده و آمار دختران مجرد در روستاها بالا رفته است.

وی اضافه کرد: افزایش دختران مجرد در روستاها صدمه ای است که می توان از آن با ایجاد اشتغال و ایجاد فرصت های کسب وکار خرد در روستاها و جذب سرمایه های کوچک در این مناطق جلوگیری کرد.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری با تاکید بر خطر خالی شدن روستاها از جمعیت اظهار داشت: باید سرمایه های کوچک را جذب روستاها و از این طریق اشتغال لازم را برای روستاییان ایجاد نماییم.

خزعلی افزود: لازم است کارگاه هایی که قابلیت توسعه در نقاط کوچک را داشته و به زیرساخت های گسترده ای نیاز ندارند از شهرها به روستاها منتقل شوند.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری اظهار داشت: دولت سیزدهم درصدد است پروسه صدور مجوزهای کسب وکار خصوصاً برای زنان را تسهیل کرده و تسهیلات بانکی را بجای افراد به کارآفرینان اختصاص دهد تا بتوان کار و کارآفرینی را در میان جامعه زنان خصوصاً زنان سرپرست خانوار توسعه داد.هدف از ایجاد کارگاه های تولیدی در روستاها مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها است
معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری ضمن بازدید از کارگاه تولید عسل و گیاهان دارویی در روستای پیوه ژن از توابع بخش احمدآباد شهرستان مشهد، اظهار نمود: رییس جمهور نگاه ویژه ای به توسعه روستاها دارد. هدف از ایجاد کارگاه های تولیدی در روستاها این است که بدین طریق مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها اتفاق بیفتد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، وی بعد از شنیدن سخنان صاحبان کارگاه تولیدی بر پیگیری مشکلات آنان درباب انشعاب آب، گاز و پوشش اینترنتی در روستای پیوه ژن اصرار کرد و قول پیگیری و مساعدت داد.


منبع:

1400/08/14
16:48:39
5.0 / 5
312
تگهای خبر: آب , اینترنت , مهاجرت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک