بارش های بهاری سد اكباتان را سیراب نكرد

بارش های بهاری سد اكباتان را سیراب نكرد خرید و فروش حیوان خانگی: همدان- رئیس شركت آب منطقه ای همدان اظهار داشت: ذخیره مخزن سد اكباتان به 13 میلیون و 500 هزار مترمكعب رسیده است و بارش های چند روز گذشته فقط یك میلیون متر مكعب به حجم آب پشت سد اضافه كرد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایرنا، منصور ستوده روز پنجشنبه در شورای حفاظت از منابع آب استان همدان، اظهار نمود: هم اكنون 40 درصد حجم مخزن سد اكباتان پر شده است.
وی به وضعیت دیگر سدهای استان اشاره و افزود: حجم ذخیره آب در مخزن سد كلان ملایر به 44 میلیون مترمكعب و سد سرابی به هشت میلیون متر مكعب رسیده است.
مدیرعامل شركت آب منطقه ای از كاهش 34 درصدی بارندگی های استان اطلاع داد و اضافه كرد: از ابتدای سال آبی 97-96 تابحال 203 میلیمتر بارندگی در سامانه های اندازه گیری ثبت شده است كه این میزان در قیاس با آمارهای دراز مدت كاهش 24 درصدی را نشان داده است.
ستوده به ضرورت سازگاری با شرایط كم آبی تصریح كرد و اظهار داشت: وضعیت آب آشامیدنی باید به صورت شفاف به مردم گفته شود تا احساس مسئولیت كرده و در صیانت از آب و رعایت مصرف بهینه، كمك كنند.
وی جلوگیری از اضافه برداشت آب از منابع زیرزمینی و كنترل چاه های غیرمجاز را از اقدامات موثر در حفظ آب عنوان و تصریح كرد: سال قبل 507 حلقه چاه غیرمجاز با حكم قضائی مسدود شد كه صرفه جویی 29 میلیون مترمكعبی را به دنبال داشت.
ستوده اظهار نمود: از شروع طرح احیاء و تعادل بخشی تابحال 2 هزار و 737 حلقه چاه غیرمجاز در استان همدان مسدود شده است.
وی همینطور به نصب سه هزار و 567 كنتور هوشمند آب و برق بر روی چاه های كشاورزی اشاره نمود و اضافه كرد: بیشترین كنتور نصب شده در دشت رزن - قهاوند است.
رئیس شركت آب منطقه ای همدان یادآورشد: تعهد استان برای نصب كنتور در سال قبل 400 دستگاه بود كه پیشرفت 100درصدی را نشان داده است.
سد اكباتان مهمترین منبع تأمین كننده آب شرب شهر همدان است.
7527/2090


1397/01/31
21:22:43
5.0 / 5
4651
تگهای خبر: آب , بارش , بارندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک