سفیر ژاپن بر انتقال تکنولوژی برای حل مشکل تالاب انزلی تصریح کرد

سفیر ژاپن بر انتقال تکنولوژی برای حل مشکل تالاب انزلی تصریح کرد سفیر ژاپن در ایران با تاکید بر همکاری گروه متخصص ژاپنی و محیط زیست استان در احیای تالاب بین المللی انزلی اظهار داشت: ژاپن می تواند با انتقال تجربه و تکنولوژی نوین در احیای این تالاب کمک موثری داشته باشد.


به گزارش صبح چهارشنبه روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان؛ کازو توشی آیکاوا در دیدار با با مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان انتقال تکنولوژی را در حل مشکل تالاب انزلی کافی ندانست و اظهار داشت: فرهنگ سازی و آموزش مردم برای مدیریت پسماند ضروریست.
وی هدفش از سفر به گیلان را بررسی نتیجه فعالیت ۱۷ ساله آژانس همکاریهای بین المللی ژاپن (جایکا) در تالاب انزلی عنوان نمود و اضافه کرد: کمیته مدیریت تالاب انزلی با حضور گروه ژاپنی از سال ۲۰۱۹ به علت شیوع کرونا برگزار نشد، اما این کمیته بار دیگر کار خویش را آغاز خواهد نمود.
مدیرکل محیط زیست گیلان هم اظهار داشت: کشور ژاپن با انتقال تجارب و تکنولوژی می تواند کمک شایانی در حوزه احیای تالاب انزلی داشته باشد.
رضا زمانی با اشاره به اینکه معیشت یک میلیون گیلانی به تالاب انزلی وابسته است، از برخی طرح های نیمه تمام آژانس همکاریهای بین المللی ژاپن از سال ۲۰۰۳ برای احیای تالاب انزلی انتقاد نمود.
وی ضمن اشاره به اهمیت احیاء تالاب انزلی اظهار داشت: فاضلاب خانگی، رسوب و پسماند ۳ عامل اصلی تخریب تالاب انزلی است.
تالاب انزلی یکی از باارزش ترین اکوسیستم های حاضر و یکی از تالاب های عضو کنوانسیون رامسر است که زیستگاه پرندگان و آبزیان پرارزش استخوانی است و این تالاب از نظر اقتصادی، اجتماعی و گردشگری برای گیلان و کشور بسیار پرارزش است.

1401/03/12
23:46:23
5.0 / 5
166
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک