دادستان كل كشور

با دستگاههای متخلف در حل مشکل آلودگی هوا برخورد می نماییم

با دستگاههای متخلف در حل مشکل آلودگی هوا برخورد می نماییم به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی دادستان کل کشور اظهار داشت: خودروسازان و قطعه سازان با اقدامات فنی و اصولی می توانند از افزایش میزان آلایندگی ها در هوا جلوگیری نمایند.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از قوه قضاییه، حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری درباب موضوع آلودگی هوا و در واکنش به این که آیا وقوع این پدیده به سبب کم کاری مدیران ادارات و سازمان های مختلف و ترک فعل آنها از انجام وظایفشان است یا خیر؟ بیان کرد: مسئله آلودگی هوا از زوایای مختلفی قابل توجه است.

وی اضافه کرد: قسمتی از آنها در اختیار مردم، مسئولان و در کل اقدامات انسانی نیست؛ مانند گرد و غبارهایی که از کشورهای همسایه به کشور ما وارد می شود، پس این بحث مشکلی است که در داخل کشور امکان جلوگیری از وقوع آن وجود ندارد.

دادستان کل کشور با اعلان اینکه از طرف دیگر قسمتی از مسئله جلوگیری از آلودگی هوا به عملکرد مسئولان و مدیران باز می گردد، اشاره کرد: یکی از این موارد به خودروسازان مربوط است.

وی اضافه کرد: صاحبان صنایع خودروسازی، قطعه سازی و موتور سازی جزو این دسته از افراد هستند؛ چونکه این افراد با انجام اقدامات متناسب، فنی و اصولی می توانند از افزایش میزان آلایندگی ها در هوا جلوگیری نمایند.

منتظری افزود: تعدادی از افراد و مدیران دولتی در ادارات و حوزه های دیگر نیز مانند اداره برق و کارخانه ها در بحث وقوع آلودگی هوا نقش دارند.

وی اضافه کرد: این مدیران باید متوجه این مساله باشند که مسئله آلودگی هوا یک بحث و موضوع فرادستگاهی است؛ پس اگر این افراد به وظیفه خود عمل نکنند؛ بعنوان حقوق عامه موضوع را تعقیب و پیگیری خواهیم کرد.

دادستان کل کشور بیان کرد: در دادستانی کل به اعتبار، جایگاه و مسئولیتی که بعنوان صیانت از حقوق عامه بر عهده ما قرار دارد، موضوع را رسیدگی خواهیم کرد؛ پس جلساتی را نیز درباب بحث آلودگی هوا با سایر مسئولان دستگاه های مختلف برگزار کردیم.

وی اضافه کرد: باید همه دستگاه هایی که در بحث آلایندگی هوا دخیل هستند عزم خودرا برای حل مشکل آلودگی هوا جزم کنند و موارد را برطرف سازند.

منتظری اظهار نمود: شرکت ملی نفت، وزارت نفت، وزارت جهاد و کشاورزی و سایر دستگاهها در این مسئله ذی مدخل هستند و اگر در بررسی های کارشناسانه دادستانی، عدم عمل به وظایف در این رابطه توسط دستگاهها محرز شود با متخلفان طبق قانون برخورد خواهیم کرد.

منبع:

1401/03/18
10:12:26
5.0 / 5
120
تگهای خبر: آلودگی , دام , شركت , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک