سرپرست مركز ملی هوا سازمان محیط زیست:

پالایشگاه نفت تهران برای ارتقای سوخت به یورو ۵ و ۶ اقدام نماید

پالایشگاه نفت تهران برای ارتقای سوخت به یورو ۵ و ۶ اقدام نماید به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: از پالایشگاه نفت تهران انتظار می رود در راه ارتقای استاندارد کیفیت سوخت از یورو ۴ به یورو ۵ و ۶ گام بردارد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از خبرگزاری ایرنا از اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران، داریوش گل علیزاده همزمان ضمن گرامیداشت هفته محیط زیست با شعار محیط زیست، مردم پایه، هوشمند و فناورانه در مراسم افتتاح از سیستم پایش آنلاین گازهای خروجی شرکت نفت تهران ضمن اشاره به این که متاسفانه سیاست های مصرف سوخت در کشور سیاست کارآمدی نبوده و منجر به افزایش مصرف سوخت شده و باید در این سیاست ها بازبینی شود، اضافه کرد: هرچقدر میزان مصرف سوخت در کشور را بتوانیم کاهش دهیم به همان اندازه کاهش در میزان آلاینده ها را خواهیم داشت.
وی با اشاره به اینکه در این خصوص باید اقداماتی مانند اصلاح فرآیند تولید، کاهش مصرف سوخت در منابع متحرک و ارتقای استانداردهای سوخت را مد نظر قرار دهیم، اضافه کرد: از پالایشگاه نفت تهران انتظار می رود در راه ارتقای استاندارد کیفیت سوخت از یورو ۴ به یورو ۵ و ۶ گام بردارد و همینطور در مورد محصولات پالایشگاه ها هم باید در زمان مصرف و پس از مصرف کمترین صدمه به محیط زیست وارد شود.
سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم سازمان حفاظت محیط زیست افزود: طبق گزارش وزارت بهداشت در ۲۵ شهر کشور، سالانه در حدود ۳۰ میلیارد دلار، فقط خسارت بهداشتی ناشی از آلودگی هوا است و ابعاد این مورد باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
گل علیزاده اظهار داشت: در توسعه شهرها ملاحظات محیط زیستی را رعایت نکرده و منافع کوتاه مدت را به منافع دراز مدت ترجیح داده و از منابع به درستی استفاده نکرده ایم و این مورد سبب خیلی از مشکلات بخصوص مشکلات محیط زیستی شده است، در حالیکه بر مبنای اصل ۵۰ قانون اساسی باید منابع را به نحوی استفاده نماییم که هم نیاز نسل امروز و هم نیاز نسل های آینده تامین گردد.
وی با اشاره به اینکه وزارت نیرو بر مبنای قانون هوای پاک باید سالانه ۳۰ درصد از توسعه برق خویش را برای توسعه انرژی های تجدید پذیر اختصاص دهد، اضافه کرد: خوشبختانه امروز مجموعه های دانش بنیان از ظرفیت های خوبی در این عرصه برخوردار می باشند و باید از ظرفیت این مجموعه ها برای ارتقای فرآیند و محصولات خود بهره ببریم.
همچنین زهره عبادتی معاون اداره کل محیط زیست انسانی حفاظت محیط زیست استان تهران ضمن اشاره به این که امروز سیستم پایش برخط ۹ دودکش پالایشگاه تهران به بهره برداری رسید، اضافه کرد: این سیستم توانایی سنجش پارامترهای محیط زیستی So۲، CO، NOx و O۲، دما و جریان گازهای خروجی دودکش ها را به صورت برخط برای مجموعه حفاظت محیط زیست استان تهران فراهم می آورد و از تکالیف مقرر در قانون هوای پاک به حساب می آید.
وی با اشاره به اینکه تجهیزات استفاده شده در این سیستم ها از جدید ترین تکنولوژی های روز دنیا بوده عنوان کرد: سیستم پایش برخط این مجموعه با اعتباری بالغ بر ۲۷۰ میلیاردریال راه اندازی و به بهره برداری رسید.
در ادامه این مراسم، سه ایستگاه سنجش بو در در محور اتوبان تهران - قم محدوده فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) با اعتبار ۱۵ میلیاردریال افتتاح و به بهره برداری رسید.


منبع:

1401/03/21
21:57:06
5.0 / 5
130
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک