۳ غذای سالمی که مخفیانه قند خون شما را بیشتر می کند

۳ غذای سالمی که مخفیانه قند خون شما را بیشتر می کند خراسان رضوی با فکر کردن به غذاهایی که قند خون را می افزایند احتمالاً غذاهای شیرین و کربوهیدرات های فرآوری شده را تصور خواهید کرد مانند آنهایی که در خیلی از غذاهای ناسالم یافت می شود اما آیا می دانستید که برخی مواد غذایی که اغلب به عنوان غذای سالم در نظر گرفته می شوند نیز می توانند قند خون شما را افزایش دهند؟


به نقل از هلث، پیش از پرداختن به غذاهایی که می توانند موجب افزایش ناسالم قند خون بعد از خوردن غذا شوند، مهمست که بدانید منظور ما از افزایش قند خون چیست.
غذایی که می خوریم، به قند و گلوکز تبدیل می شود که بدن از آن به عنوان سوخت استفاده می نماید. اگر در هر نقطه از زمان مقدار زیادی از این گلوکز در جریان خون وجود داشته باشد، منجر به افزایش قند خون خواهد شد که به آن هیپرگلیسمی نیز گفته می شود. در افراد غیر دیابتی، هیپرگلیسمی با خوردن مقادیر بیش از اندازه قند و کربوهیدرات مرتبط می باشد. اگر این الگوی غذایی در طول زمان ادامه یابد، قند خون بالا می تواند موجب لطمه به اجزای داخلی بدن حتی منجر به دیابت و سایر بیماریها شود.
نتایج تحقیق سال ۲۰۱۸ دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد ایالات متحده نشان داد که خیلی از افراد بطور مرتب افزایش ناسالم گلوکز خون را تجربه می کنند حتی اگر سالم تلقی شوند.
محقق این تحقیق، مایکل اسنایدر توضیح داد: «مشاهده کردیم که تعدادی از افراد فکر می کنند سالم هستند اما قند خون آنان تنظیم نبود و هیچ ایده ای در این مورد نداشتند اما نتایج تحقیقات مشخص کرد که نوع غذاهای مصرفی عامل اصلی این افزایش قند خون بود».
دکتر کیسی مینز در مورد سه غذای سالمی صحبت کرد که مشخص شده است هنگام مصرف موجب افزایش قند خون ناسالم می شوند؛ نخستین مورد انگور است. تمایل ما به خوردن انگور به تنهایی به عنوان میان وعده، دلیلی است که انگور موجب چنین جهش های عظیمی در سطح گلوکز خون می شود.
وی ادامه داد: انگور می تواند قند خون ما را نامنظم کند. خبر خوب این است که برای جلوگیری از این مشکل مجبور نیستید خوردن انگور را متوقف کنید فقط کافی است آنرا با ماست یا کمی آووکادو ترکیب کنید تا واکنش قند خون بدنتان متعادل شود.
دومین غذای سالم بلغور جو دوسر است در صورتیکه جو دوسر به خودی خود موجب افزایش قند خون نمی گردد، انتخاب رویه های نادرست موجب ایجاد آن می شود. به دوستداران بلغور جو دوسر سفارش می شود از مواد پر قند مانند شربت افرا و چیپس شکلات پرهیز کنند و بجای آن به سراغ چربی های سالم بروند. یک مشت آجیل یا دانه چیا که با بلغور جو دوسر مخلوط شده باشد، قند خون شما را ثابت نگه می دارد.
سومین غذای سالمی که سطح قند خون را بیشتر می کند لوبیاست. نکته مهم این است که لوبیاها تاثیر یکسانی روی همه افراد نخواهند داشت برخی افراد ممکنست شاهد افزایش قند خون باشند در صورتیکه در بعضی دیگر این طور نیستند. نتایج تحقیقات به میکروبیوم روده به عنوان مسئول این تفاوت اشاره کرده اند، بااینکه مطالعات بیشتری برای دریافت ایده بهتر مورد نیاز است.1401/03/26
11:39:39
5.0 / 5
69
تگهای خبر: بیماری , پزشك , دام , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک