شناسایی 15 انبار ضایعاتی غیر مجاز در شهرستان کارون

شناسایی 15 انبار ضایعاتی غیر مجاز در شهرستان کارون به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان کارون با اشاره به اینکه ۱۵ انبار ضایعاتی در این شهرستان شناسایی شده است، اظهار داشت: یک انبار ضایعاتی به علت آتشسوزی پسماند پلمب شده است.


عباس ظاهری روز چهارشنبه در گفتگو با ایرنا بیان نمود: شهرداری کوت عبداله مرکز شهرستان کارون، تابحال ۱۵ انبار ضایعاتی را شناسایی کرده که همه آنها غیر مجاز و مخل بهداشت عمومی بوده و برای آنها اخطاریه صادر شده که در آستانه پلمب شدن هستند.
وی اضافه کرد: انبارهای ضایعاتی جزو مشاغل مزاحم به شمار می آیند و شهرداری مسئول ساماندهی آنهاست اما در مورد این انبار ضایعاتی، به علت این که پسماندها را آتش زده بود، ما ورود کرده و با حکم دادستانی آنجا را پلمب کردیم.
به گفته وی، این انبار ضایعاتی در جاده قلعه چنعان قرار داشته و حدود ۲ هکتار مساحت دارد.
ظاهری افزود: این انبارها محل جمع آوری و تفکیک ضایعاتی هستند که توسط دوره گردها از سطح شهر جمع آوری می شوند.
وی یکی از اشکالات شهرهای خوزستان را تفکیک نشدن پسماند از مبداء بیان کرد و اظهار داشت: اگر بخش خصوصی برای تفکیک پسماند از مبداء ورود کند، هم درآمدزایی می شود و هم پسماندها ساماندهی می شود.
بر اساس این گزارش، با عنایت به اجرا نشدن قانون مدیریت پسماند و تفکیک زباله از مبداء، دوره گردهای زیادی در اهواز و شهرهای اطراف مبادرت به جمع آوری پسماند قابل بازیافت و فروش آنها به انبارهای ضایعاتی می کنند.
طبق ماده ۴ آئین نامه اجرایی قانون مدیریت پسماندها، مدیریت های اجرایی پسماندهای عادی باید طرح جامع و تفصیلی مدیریت پسماند را بگونه ای تهیه کنند که در مراکز استان ها و همینطور شهرهای با جمعیت بیشتر از یک میلیون نفر تا آخر سال ۱۳۹۰ و در سایر شهرها و روستاها تا آخر سال ۱۳۹۲، همه پسماندهای عادی را به صورت تفکیک شده جمع آوری کند. بر مبنای تبصره ۳، اعتبارات موردنیاز برای آموزش و اطلاع رسانی پسماندها توسط وزارت کشور (سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور) تأمین خواهد شد.
شهرستان کارون به مرکزیت شهر کوت عبداله، با جدا شدن از بخش مرکزی اهواز، در سال ۱۳۹۱ از جانب هیات وزیران به شهرستان مستقل تبدیل شد.


منبع:

1401/03/27
15:40:57
5.0 / 5
81
تگهای خبر: آتش , آموزش , بهداشت , حفاظت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک