معاون محیط زیست:

با تخلیه غیر مجاز پسماندهای صنعتی در قم برخورد می شود

با تخلیه غیر مجاز پسماندهای صنعتی در قم برخورد می شود قم ـ ایرنا ـ معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم اظهار داشت: بر مبنای هماهنگی های بعمل آمده و توجیه رانندگان تانکرها، با هرگونه تخلف در زمینه جابجایی و تخلیه غیر مجاز پسماندهای صنعتی در استان به شدت برخورد می شود.


به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم، سید احمد شفیعی با اشاره به بروز برخی تخلفات در حوزه جابجایی بدون مجوز و تخلیه پسماندهای صنعتی در حاشیه جاده ها و اراضی طبیعی، ساماندهی تانکرهای حمل و نقل پسماندهای ویژه و صنعتی را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: تانکر متخلفی که مبادرت به حمل و تخلیه بدون مجوز پسماند در اطراف شهرک شکوهیه کرده بود، در دادگاه بدوی به پرداخت جزای نقدی محکوم شد.
وی اشاره کرد: این متخلف زیست محیطی در دادگاه بدوی به ۴۲ میلیون تومان جزای نقدی بابت خسارت وارده به محیط زیست محکوم شده است و این نشان از اراده جدی دولت و دستگاه قضا در برخورد با تخلفات زیست محیطی دارد.
شفیعی در ادامه با اشاره به برنامه ها و اقدام های این اداره کل در امتداد ساماندهی و مدیریت پسماندهای صنعتی در قم اظهار داشت: با راه اندازی سامانه جامع محیط زیست (iranemp.ir) وضعیت پسماندهای ویژه و صنعتی در سطح کشور، از مرحله تولید تا دفع نهایی آن کاملا تحت نظارت و پایش قرار دارد.
وی با اعلان اینکه در استان قم از شروع سال ۱۴۰۰ تا کنون، ۳۴۰ مورد جابجایی پسماندهای صنعتی جهت امحاء و دفع آنها به ثبت رسیده است، گفت: با شروع به کار سایت پسماند ویژه و صنعتی استان، این واحد به عنوان یکی از معدود مراکز دریافت کننده پسماند در کشور مطرح شده و قابلیت دریافت چنین پسماندهایی در ابعاد مختلف را دارد.
معاون انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به معضلات زیست محیطی سایت ۱۸ هکتاری، از عدم پذیرش پسماندهای ویژه و صنعتی در این سایت آگاهی داد و اظهار داشت: تمامی واحدهای صنعتی باید نوع، میزان و نحوه دفع پسماندهای صنعتی خودرا در سامانه جامع محیط زیست اظهار کرده و بعد از مشخص کردن مبداء، مقصد، تاریخ و دیگر اطلاعات درخواستی، مبادرت به جابجایی آنها کنند.

1401/03/28
09:33:30
5.0 / 5
78
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک