تازه ترین آمار جهانی کرونا بیش از ۵۵۵ میلیون و ۲۰۰ هزار مبتلا تا حالا

تازه ترین آمار جهانی کرونا بیش از ۵۵۵ میلیون و ۲۰۰ هزار مبتلا تا حالا خرید و فروش حیوان خانگی: بنابر تازه ترین آمار رسمی همه گیری کرونا (کووید-19)، مجموع مبتلایان به این بیماری در جهان تا حالا به 555 میلیون و 283 هزار و 641 نفر رسیده و مرگ شش میلیون و 362 هزار و 508 بیمار کووید تأیید شده است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، بر طبق تازه ترین داده ها در جدول جهانی پاندمی کرونا، آمریکا با بیش از ۸۹.۵ میلیون مبتلا و بیش از یک میلیون قربانی، همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد و هند نیز با آمار بیش از ۴۳.۵ میلیون مبتلا، بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی جای گرفته است.
آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۳۲.۵ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
برزیل در عین حال با بیش از ۶۷۲ هزار جانباخته بعد از ایالات متحده، دومین کشور رکورددار تعداد قربانیان کووید ۱۹ در جهان به حساب می آید و بعد از آن هند با بیش از ۵۲۵ هزار قربانی، سومین کشور به لحاظ ثبت بالاترین آمار مرگ و میر کرونائی در این لیست جهانی است.
در اروپا نیز فرانسه با ثبت بیش از ۳۱.۴ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار مبتلاشدن در میان کشورهای این منطقه و نیز چهارمین کشور با بیشترین آمار بیمار کرونائی در جهان است. روسیه همین طور با گذشتن از آمار ۳۸۱ هزار قربانی، اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونائی را در میان کشورهای اروپایی دارد و در جهان نیز چهارمین کشور با بالاترین نرخ فوت شدگان این بیماری است.
جدول جهانی پاندمی کرونا بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۸۹، ۵۶۷، ۳۲۱ ۱، ۰۴۳، ۳۷۲ ۲ هند ۴۳، ۵۳۲، ۷۸۸ ۵۲۵، ۲۴۲ ۳ برزیل ۳۲، ۵۳۶، ۳۰۲ ۶۷۲، ۱۰۱ ۴ فرانسه ۳۱، ۴۵۲، ۱۷۳ ۱۴۹، ۷۲۶ ۵ آلمان ۲۸، ۵۴۲، ۴۸۴ ۱۴۱، ۳۹۷ ۶ انگلیس ۲۲، ۷۴۱، ۰۶۵ ۱۸۰، ۴۱۷ ۷ ایتالیا ۱۸، ۸۰۵، ۷۵۶ ۱۶۸، ۶۰۴ ۸ روسیه ۱۸، ۴۴۲، ۶۲۵ ۳۸۱، ۳۰۶ ۹ کره جنوبی ۱۸، ۴۱۳، ۹۹۷ ۲۴، ۵۷۶ ۱۰ ترکیه ۱۵، ۱۸۰، ۴۴۴ ۹۹، ۰۵۷ همین طور ایران با مجموع هفت میلیون و ۲۴۰ هزار و ۵۶۴ مورد مبتلاشدن و ۱۴۱ هزار و ۴۰۴ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ هم اکنون در رتبه ۱۷ در میان کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.
برمبنای آمار فوق بعد از ایالات متحده، هند و برزیل، تا حالا در فرانسه، آلمان، انگلیس، ایتالیا، روسیه، کره جنوبی، ترکیه، اسپانیا، ویتنام، ژاپن، آرژانتین، استرالیا، هلند، ایران، کلمبیا، اندونزی، مکزیک، لهستان، پرتغال، اوکراین، کره شمالی، مالزی، تایلند، اتریش، رژیم صهیونیستی، بلژیک، شیلی، آفریقای جنوبی، کانادا، جمهوری چک، تایوان، سوئیس، یونان، فیلیپین، پرو و دانمارک نیز بیش از سه میلیون مبتلا ثبت شده است.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
همین طور در این لینک مشروح آمار گستردگی ویروس کرونا در جهان و جدول حاوی تمام جزییات آماری در همه کشورها و مناطق درگیر کرونا بروزرسانی می شود.1401/04/14
10:11:22
5.0 / 5
177
تگهای خبر: بیماری , ثبت , دام , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک