آیا برای دریافت دوز تقویت کننده کووید باید تا پاییز صبر کنیم؟

آیا برای دریافت دوز تقویت کننده کووید باید تا پاییز صبر کنیم؟ به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی خراسان رضوی امکان دارد از خود سوال کنید که آیا دوز تقویت کننده واکسن کووید-۱۹ را باید الان دریافت کنید یا تا پاییز که پیشبینی می شود موارد باردیگر افزایش می یابد و انتظار می رود واکسن جدیدی در دسترس قرار گیرد، صبر کنید.


به نقل از هلث، فقط در صورتیکه آزمایش کووید شما مثبت شده باشد باید برای دریافت این دوز صبر کنید در غیر این صورت دلیلی وجود ندارد که منتظر بمانید تا دومین واکسن تقویت کننده خویش را در پاییز دریافت کنید.
در واقع، متخصصان سفارش می کنند که فورا این دوز را دریافت کنید بخصوص اگر گرفتار نقص ایمنی هستید.
هانا نیومن، مدیر جلوگیری از عفونت در بیمارستان لنوکس هیل نیویورک ایالات متحده اظهار داشت: هم اکنون سطح بالایی از انتقال ویروس در جامعه وجود دارد ازاین رو بهتر است بمحض این که حائز شرایط دریافت دوز تقویت کننده هستید، اقدام و زمان لازم برای ساخت آنتی بادی ها را فراهم کنید.
به قول نیومن، عوارض جانبی تزریق تقویت کننده از فردی به فرد دیگر متفاوت اما کوتاه مدت و با دارو قابل کنترل است. بعضی از عوارض جانبی رایج تزریق تقویت کننده دوم شامل لرز، تب، بدن درد و تورم غدد لنفاوی و غیره است.
با این وجود، اگر آزمایش کووید شما مثبت بود، مراکز کنترل و جلوگیری از بیماری (CDC) سفارش می کنند حداقل سه ماه پیش از دریافت دومین واکسن تقویت کننده خود صبر کنید.
در حالیکه واکسن اصلی و واکسن های تقویت کننده در مبارزه با امیکرون و سایر سویه های بسیار قابل انتقال موثر هستند، دوز تقویت کننده جدیدی در ایالات متحده پاییز عرضه خواهد شد که در هدف قرار دادن سویه امیکرون و خیلی از زیرشاخه های آن، ازجمله BA.۲، BA.۴، و BA.۵ دقیق تر است. با این وجود، اگر هم اکنون حائز شرایط دریافت دوز تقویت کننده هستید، نباید تا پاییز منتظر بمانید.
از آنجاییکه خیلی از سویه های نوظهور کووید-۱۹ بسیار مسری هستند همچنان گسترش می یابند و کارشناسان بهداشت بمحض این که حائز شرایط شدید، تزریق دوز دوم تقویت کننده را سفارش می کنند.1401/04/16
12:52:59
5.0 / 5
162
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , ثبت , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک