سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران

تهدید زلزله برای بافت های فرسوده، تهدیدی جدی است

تهدید زلزله برای بافت های فرسوده، تهدیدی جدی است خرید و فروش حیوان خانگی: سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران بر لزوم همراهی دفاتر توسعه محلی با این سازمان در جهت تحقق رویکرد و مأموریت های جدید و مبحث قرارگاه جهادی مسکن تاکید کرد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، مهدی هدایت در جلسه ای که با حضور مدیران دفاتر توسعه محله برگزار شد، ضمن تقدیر و تشکر از زحمات پرارزش این دفاتر در سطح محلات فرسوده، نکاتی را برای تسریع در روند نوسازی و همینطور شرح خدمات جدید دفاتر توسعه محله ارائه نمود. او در این نشست ضمن اشاره به بند ۱۵ طرح تفصیلی، اظهار داشت: فرصتی که سال جاری برای نوسازی در بافت های فرسوده ایجاد شده، اعطای طبقه تراکم تشویقی است که در سالهای گذشته میسر نبود و امید است با اجرایی شدن این بند از طرح تفصیلی، نوسازی در بافت های فرسوده تسریع شود.
هدایت با بیان اینکه مبحث نوسازی بافت های فرسوده در کنار موضوعات آلودگی هوا و ترافیک از اولویت های مورد تاکید در شورای اسلامی شهر تهران و مدیریت شهری است، به دشواری های آوار برداری در حادثه تلخ متروپل اشاره نمود و اظهار داشت: تهدید زلزله برای بافت های فرسوده، تهدیدی جدی است و تبعات جبران ناپذیری درپی خواهد داشت.
سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران ضمن اشاره به تعهد دولت برای ساخت چهار میلیون واحد مسکونی، خاطرنشان کرد: خوشبختانه سال جاری دولت با مدیریت شهری در حوزه ساخت مسکن در بافت های فرسوده همراه می باشد و هماهنگی خوبی میان مجموعه ها و ارگان هایی که در بحث نوسازی بافت های فرسوده تأثیرگذارند، همچون مجلس و شورای اسلامی شهر تهران برقرار شده که این فرصت مغتنمی است و ما را در تحقق و پیشبرد اهداف و مأموریت های سازمان یاری خواهد نمود.
هدایت به بحث تقلیل زمان صدور پروانه از ۳۶ ماه به پنج الی شش ماه اشاره نمود و اظهار داشت: با تاکید و پیگیری های شهردار تهران اغلب موانعی که در تسریع روند صدور پروانه نقش داشتند مرتفع شده است و زمان صدور پروانه کاسته شده و امیدواریم این بازه زمانی در بافت های فرسوده به دو ماه برسد تا نوسازی بافت های فرسوده هم در سطح مناطق و محلات تسریع شود.
هدایت با تاکید بر اینکه مبحث قرارگاه جهادی مسکن، یکی از برنامه ها و مأموریت های جدی سازمان نوسازی شهر تهران در این دوره مدیریتی است، اظهار داشت: ساخت ۱۸۰ هزار واحد مسکونی، تعهد شهرداری تهران است که متولی آن سازمان نوسازی است و مکان یابی پروژه های مذکور هم در بافت های فرسوده و سایر نقاط شهر انجام شده است.
سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران خطاب به مدیران دفاتر توسعه محله اظهار داشت: شرح خدمات و مأموریت های دفاتر در این دوره از مباحث اجتماعی و نظریه به سمت بحث اجرا خواهد رفت و ضروریست کلیه دفاتر از چابکی لازم برای همراهی سازمان نوسازی در تحقق مأموریت های قرارگاه جهادی مسکن برخوردار باشند.
جریان سازی رسانه ای و اجرای سیاست های تبلیغی و فرهنگی، تقویت اعتمادسازی، استقرار دفاتر در مناطق، سیاست های در ارتباط با بافت های تاریخی، پیگیری موضوعات در ارتباط با رفع موانع ثبتی و حقوقی در بافت های فرسوده و... همچون دیگر مباحثی بود که از جانب سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران عنوان شد و مورد تاکید قرار گرفت.
هدایت در خاتمه سخنان خود در این نشست ابراز امیدواری کرد که با تلاش و جدیت دفاتر توسعه محله و استفاده از ظرفیت های بوجود آمده امسال در حوزه مسکن، بتوان شاهد اتفاقات خوب در تسریع روند نوسازی بافت های فرسوده، اجرای پروژه های مشارکتی و پروژه های خدمات پشتیبان سکونت، ارتقاء زیرساخت ها و ارتقاء کیفیت زندگی شهروندان در محلات فرسوده پایتخت بود.
بر اساس گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل سازمان نوسازی شهر تهران، در ابتدای این جلسه مدیران دفاتر توسعه محله بعد از عرضه شرح مختصری از وضعیت نوسازی در محلات مربوطه به عرضه مشکلات، پیشنهادات و چالش های موجود در محلات پرداختند و سرپرست سازمان نوسازی هم اظهار داشت که جلسات در ارتباط با پیگیری مسائل دفاتر به صورت مستمر هفتگی و ماهانه و در کنار آن بازدید از محلات، حضور میدانی در دفاتر و برگزاری جلسات ستادهای بازآفرینی در مقیاس منطقه ای با همراهی دستگاههای خدماتی و حاکمیتی مربوطه برگزار می شود.
منبع:

1401/04/28
22:03:09
5.0 / 5
131
تگهای خبر: آلودگی , ثبت , خدمات , دما
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک