به روز رسانی استراتژی WHO برای واکسیناسیون کووید-۱۹

به روز رسانی استراتژی WHO برای واکسیناسیون کووید-۱۹ خرید و فروش حیوان خانگی: سازمان جهانی بهداشت (WHO) استراتژی کووید-19 را بمنظور واکسینه کردن همه کادر درمان و افرادی که بیشتر در معرض خطر قرار دارند، به روز رسانی می کند.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت روز گذشته (جمعه) با بیان استراتژی به روز شده واکسیناسیون اشاره کرد: بااینکه واکسیناسیون کووید-۱۹ بزرگترین و سریع ترین اقدام در تاریخ است، خیلی از افرادی که بیشتر در معرض خطر هستند هنوز در مقابل این بیماری مصون نشده اند.
در این طرح، واکسیناسیون ۱۰۰ درصدی کادر درمان و گروههای لطمه پذیر همچون افراد مسن و افرادی که بیماریهای زمینه ای دارند در امتداد تلاش ها برای واکسیناسیون ۷۰ درصد از جمعیت جهان در اولویت قرار دارند.
تا به امروز در سراسر جهان بیش از ۱۲ میلیارد دُز واکسن کووید-۱۹ تزریق شده و در نتیجه کشورها بطور متوسط ​​۶۰ درصد جمعیت خودرا واکسینه کرده اند. با این وجود، تنها ۲۸ درصد از میانسالان و ۳۷ درصد از کادر درمان در کشورهای کم درآمد، دوره اولیه واکسن خودرا دریافت کرده و بیشتر آنها دُزهای یادآور را تزریق نکرده اند.
"تدروس آدهانوم" دبیر کل سازمان جهانی بهداشت اظهار داشت: حتی در مناطقی که پوشش ۷۰ درصدی واکسیناسیون محقق شده باشد، اگر تعداد قابل توجهی از کادر درمان، میانسالان و سایر گروههای در معرض خطر در مقابل بیماری واکسینه نشوند، مرگ و میرها ادامه خواهد یافت، سیستم سلامت همچنان تحت فشار باقی خواهد ماند.
وی اشاره کرد: واکسیناسیون همه افرادی که بیشتر در معرض خطر هستند بهترین راه برای نجات جان انسان ها، صیانت از سیستم سلامت و ادامه کارهای اجتماعی و اقتصادیست.
به گزارش سایت اطلاع رسانی سازمان ملل، تسریع توسعه واکسن های موثر و تضمین دسترسی عادلانه بمنظور کاهش شایان توجه انتقال ویروس، اولویت اصلی است. سازمان جهانی بهداشت اعلام نمود در حالی که واکسن های موجود برای جلوگیری از نوع شدید بیماری و پیش گیری از فوت بیمار طراحی شده و جان میلیونها نفر را نجات داده، اما بطور قابل توجهی انتقال ویروس را کاهش نداده اند.
منبع:

1401/05/01
12:25:44
5.0 / 5
113
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , دام , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک