وزارت بهداشت:

هیچ واکسن کرونای تاریخ مصرف گذشته ای به مردم تزریق نشده است

هیچ واکسن کرونای تاریخ مصرف گذشته ای به مردم تزریق نشده است خرید و فروش حیوان خانگی: معاون بهداشت وزارت بهداشت، درباره حواشی مطرح شده پیرامون واکسن های تاریخ مصرف گذشته کرونا که چندی قبل شکل گرفته بود، اظهار داشت: شرکتهای تولید کننده واکسن در ابتدا یک مجوز مصرف اضطراری می گیرند و تاریخ مصرف بر روی واکسن به ثبت می رسد و بعد از عرضه مستندات و بررسی آن توسط سازمان غذا و دارو تاریخ انقضای دوم بر روی لیبل درج می شود بر این اساس هیچ واکسن تاریخ مصرف گذشته ای به مردم تزریق نشده است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، دکتر کمال حیدری توضیح داد: در فضای مجازی مطالبی گفته می شود که نیاز به اصلاح دارد برای اینکه سبب نگرانی مردم می شود. مجموعه وزارت بهداشت به جهت حفظ سلامت مردم به هر شکلی که توانست واکسن وارد کرد و در عین حال به شکر خدا در حوزه واکسن های داخلی هم اقدامات مناسبی صورت گرفت.
وی ادامه داد: با توجه به این که مردم با وجود دعوت ما برای تزریق دز یادآور واکسن کرونا استقبال زیادی نداشتند، تاکید ما تشویق مردم به تزریق واکسن بود تا به حدی از انتظار خود و پوشش بالای ۷۵ درصدی برای حفظ ایمنی مردم برسیم.
او افزود: تاریخ انقضای آخرین محموله اهدایی واکسن آسترازنکا که نزدیک بود ۱۷ جولای بود اما مردم باید بدانند که مطلقا هیچ واکسن تاریخ مصرف گذشته ای تزریق نشده است.
وی ادامه داد: هر واکسنی که وارد می شود در سامانه تیتک ثبت می شود و اگر تاریخ انقضای آن گذشته باشد به افراد تزریق نخواهد شد. هم اکنون نیز ۲۰ میلیون واکسن ذخیره در انبارهای خود داریم.
حیدری اظهار داشت: واکسن های داخلی به اندازه کافی داریم و دیگر نیازی به واردات واکسن نیست و هیچ واکسن وارداتی از آبان ماه سال قبل وارد کشور نشده است. هر واکسنی که وارد می شود در سامانه تی تک ثبت و اگر تاریخ انقضای آن گذشته باشد به افراد تزریق نخواهد شد.
او اشاره کرد: شرکت های تولید کننده واکسن در ابتدا یک مجوز مصرف اضطراری می گیرند و تاریخ مصرف بر روی واکسن به ثبت می رسد و بعد از ارائه مستندات و بررسی آن توسط سازمان غذا و دارو تاریخ انقضای دوم بر روی لیبل درج می شود که این مساله درباب واکسن پاستوکووک نیز پیش آمده است. در وزارت بهداشت سلامت مردم از اهمیت بالایی برخوردارست.1401/05/02
09:01:23
5.0 / 5
94
تگهای خبر: آب , بهداشت , ثبت , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک