کلات در وضعیت قرمز کرونایی؟

کلات در وضعیت قرمز کرونایی؟ خرید و فروش حیوان خانگی: خراسان رضوی فرماندار شهرستان کلات به تأثیر جمعیت مهاجر بر افزایش آمار بیماران کرونایی کلات اشاره نمود و اظهار داشت: معمولاً ثبت آمار بیماران در وزارت خانه یا شبکه بهداشت و درمان برپایه کد ملی افراد است. با عنایت به این که در سالهای گذشته شاهد مهاجرت گسترده از کلات بوده ایم، خیلی از افراد در کلات ساکن نیستند اما چون کد ملی آنها در ارتباط با شهرستان کلات است، ابتلای آنان هم در آمار شهرستان کلات ثبت می شود.در همین خصوص مدیر شبکه بهداشت و درمان کلات هم به تأثیر واکسیناسیون بر کاهش علایم این بیماری اشاره و بیان نمود: بنا بر بررسی های انجام شده کسانی که در ماه های اخیر در شهرستان کلات بستری شدند، یا واکسن نزده و یا فقط یک دوز از آنرا تزریق کرده بودند.

بعد از یک دوره فروکش کردن شیوع بیماری کرونا، و به دنبال آن عادی انگاری هایی که محسوس و مشهود بود، چند هفته ای است که روند صعودی شیوع بیماری در خیلی از نقاط کشور شروع شده اما همچنان در خیلی از نقاط عادی انگاری ها ادامه دارد.

بنا بر آخرین بروزرسانی اطلاعات وزارت بهداشت و اعلام وضعیت رنگ بندی شهرها به لحاظ شیوع ویروس کرونا، شهرستان کلات در وضعیت قرمز قرار گرفته است؛ این در شرایطی است که طبق گفته مسؤلان شهرستان وضعیت واقعی شهرستان کلات بنا بر آمار ثبت شده در ایام اخیر نارنجی است.

علی صلاحی، فرماندار کلات، ثبت بیماران کووید برپایه کد ملی را یکی از عوامل قرار گرفتن شهرستان کلات در وضعیت قرمز اعلام و در همین زمینه و در گفتگو با ایسنا اظهار داشت: شهرستان کلات در کل تیر ماه فقط ۶ بستری کرونایی داشته و بنا بر بررسی آمار از جانب شبکه بهداشت و درمان شهرستان و با عنایت به فرمول های مربوطه وضعیت شهرستان نارنجی است.

آنچه مورد تاکید است رعایت پروتکل ها و رعایت فاصله اجتماعی به صورت جدی تر است

وی اضافه کرد: در شرایط حاضر و با عنایت به این که کرونا هنوز ریشه کن نشده، آنچه مهم می باشد تاکید و سفارش به رعایت پروتکلهای بهداشتی است. شرایط حتی زرد هم که باشد، به منظور پیشگیری از انتشار کرونا همه و همه باید پروتکلهای بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی را جدی بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان کلات یک شهرستان گردشگری می باشد و مردم مراجعات مختلفی به این شهرستان دارند؛ ازاین رو با توجه به ضرورت مدیریت هوشمند نظارت ها باید تشدید شده و آنچه مورد تاکید ماست، رعایت پروتکل ها و رعایت فاصله اجتماعی به صورت جدی تر است.

فرماندار کلات در مورد آمادگی شهرستان برای رویارویی با پیک هفتم کرونا تصریح کرد: با عنایت به جلساتی که داشتیم و پیگیری هایی که انجام شده و همینطور آمادگی هایی که در شبکه بهداشت و درمان و ستاد جلوگیری از کرونا در سطح شهرستان وجود دارد، بطور قطع این مورد قابل مدیریت است چون که قبلا هم شیوع بیماری کرونا مدیریت شد و اعضای ستاد مقابله با کرونا و شبکه بهداشت و درمان شهرستان هم آمادگی لازم و هم تجربه لازم برای رویارویی با پیک را دارند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان کلات هم به تأثیر جمعیت مهاجر بر افزایش آمار کرونایی شهرستان اشاره نمود و اظهار داشت: آمارهایی که در سامانه وزارت بهداشت ثبت می شود، بر مبنای کد ملی است و با عنایت به این که شهرستان کلات جمعیت مهاجر زیادی دارد که در سایر نقاط کشور پراکنده هستند، وقتی آمار بر مبنای کد ملی ثبت می شود، ما چه بخواهیم جه نخواهیم این آمار برای شهرستان کلات لحاظ خواهد شد.

زین العابدین آزاد در ارتباط با آخرین وضعیت کرونا در شهرستان کلات توضیح داد: از اوایل تیر تا اواسط آن افزایش محسوسی در تعداد بیماران نداشته ایم اما از اواسط ماه گذشته به بعد بیماری روند افزایشی و صعودی داشت، به صورتی که موارد مثبت از ۶ مورد به ۳۶ مورد رسیده است.

وی ضمن اشاره به این که هم اکنون هیچ بیمار مثبت کرونایی در بیمارستان کلات بستری نیست، اضافه کرد: از آغاز تیر ماه تا آخر آن فقط ۶ بیمار بستری مثبت داشتیم و بیماران بستری مشکوک به کرونا هم ۲۰ الی ۲۵ مورد بوده است.

بستری ها یا هیچ دوز واکسنی تزریق نکرده و یا فقط یک دوز واکسن تزریق کرده بودند

آزاد در پاسخ به این سؤال که آیا واکسیناسیون تاثیری در کاهش بستری ها داشته، خاطرنشان کرد: پس از پیک ششم تغییر رویه دادیم و تمام مواردی که تستشان مثبت می شود، به لحاظ سطح علایم و این که آیا واکسن زده یا نزده اند، بررسی و ارزیابی می نماییم.

وی تصریح کرد: بنا بر بررسی ها و ارزیابی های انجام شده، بین کسانی که واکسن زده و آن هایی که واکسن نزده اند، تفاوت بسیار فاحشی در سطح علایم مشاهده شد، به صورتی که آن دسته از کسانی که واکسن تزریق کرده بودند، به هیچ عنوان کارشان به بستری کشیده نمی شد و اکثرا علایم خفیفی داشته و به صورت سرپایی درمان می شدند.

وی اضافه کرد: از ۶ نفری که در تیر ماه بستری شدند یا هیچ دوز واکسنی تزریق نکرده و یا فقط یک دوز واکسن تزریق کرده بودند و تکمیل واکسیناسیون نداشته اند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کلات اظهار داشت: یکی از تفاوت هایی که پیک ششم و پیک هفتم با پیک های قبلی دارد، ایمنی حاصل از واکسیناسیون و تأثیر آن بر کاهش بستری هاست.

وی اضافه کرد: درست است که هم اکنون روند بیماری رو به رشد است اما میزان بستری ها زیاد نیست و خوشبختانه فشار مضاعفی به کادر درمان وارد نمی گردد. ادعای ما این است که این مورد به علت واکسیناسیون است؛ ازاین رو همچنان سفارش می شود شهروندان هر چه سریعتر نسبت به واکسیناسیون و یا تکمیل آن اقدام نمایند.

عادی انگاری ها کار ما را بسیار دشوار می کند

آزاد یکی از اشکالات حال حاضر را عادی انگاری های پس از موج ششم ذکر کرد و اضافه کرد: یکی از معضلات و مشکلاتی که هم اکنون در کشور و همچون در شهرستان کلات با آن روبه رو هستیم، مبحث عادی انگاری هاست. بنا بر بازدیدی که از سطح شهرستان داشتیم عادی انگاری ها کاملا محسوس است و این مسئله کار را بسیار دشوار می کند.

وی اظهار نمود: در جلسه اخیری که در ستاد کرونای شهرستان برگزار شد، مصوباتی تصویب گردید همچون این که نظارت های مشترک در ارتباط با رعایت پروتکلهای بهداشتی تشدید شود. با عنایت به عادی انگاری هایی که در ادارات، فضاهای عمومی و اصناف دیده می شود، لازم است نظارت ها بیشتر شود.

آزاد ضمن اشاره به این که شهرستان کلات همواره در واکسیناسیون در استان پیشتاز است، در مورد درصد پوشش واکسیناسیون در این شهرستان اظهار داشت: در شهرستان کلات درصد پوشش دوز اول ۹۱ درصد، دوز دوم ۸۴ درصد و دوز سوم ۶۴ درصد گزارش شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کلات به افزایش روند واکسیناسیون در ایام اخیر اشاره نمود و خاطرنشان کرد: مراکز واکسیناسیون شهرستان در نوبت بامداد و عصر فعال است.

بنا بر آخرین بروزرسانی وزارت بهداشت در مورد اعلام وضعیت رنگ بندی شهرها به لحاظ انتشار کرونا در تاریخ ۳۱ تیر ماه هم اکنون در خراسان رضوی شهرهای کلات و کاشمر در وضعیت قرمز قرار گرفته اند.

همچنین شهرهای مشهد، تربت حیدریه، خواف، گناباد، قوچان، کوهسرخ، سرخس و سبزوار در وضعیت نارنجی و سایر شهرها در وضعیت زرد و یا آبی قرار دارد.
1401/05/05
09:34:05
5.0 / 5
73
تگهای خبر: آب , بهداشت , بیماری , ثبت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک