معاون سازمان مدیریت بحران كشور:

هشدار قرمز هواشناسی یعنی خسارت قطعی است

هشدار قرمز هواشناسی یعنی خسارت قطعی است خرید و فروش حیوان خانگی: معاون فنی و هماهنگی بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور عملکرد ستادهای استانی در برخورد با سیل مناسب ارزیابی کرد.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، نژاد جهانی درباره نحوه پیش بینی و اطلاع رسانی درباره سیل های اخیر در کشور اظهار نمود: نخستین اخطار هواشناسی در سطح نارنجی اول مردادماه صادر شد و دومین اخطار در سطح قرمز نیز فردای آن یعنی در دوم مردادماه به اطلاع مردم رسید. پیرو این هشدارها، پیگیری ها توسط سازمان مدیریت بحران کشور نیز انجام و دستورالعمل های لازم به مناطق تحت تاثیر ابلاغ گردید. همین طور اقدامات پیشگیرانه لازم برای کوتاه مدت در دستورکار قرارگرفت.

جهانی افزود: وقتی هشدار در سطح قرمز صادر می شود یعنی وارد شدن خسارت حتمی است و در همین راستا نیز کوشش های دستگاهها برای به حداقل رساندن خسارات است. با این شرایط ستادهای استانی در پاسخ به همه حوادث عملکرد خوبی از خود به نمایش گذاشتند و نتایج قابل قبولی کسب کردند.

وی با اشاره به تفاوت نوع سیل ها در نقاط مختلف کشور اظهارکرد: برای مثال در سیل استهبان در بالادست و در پهنابه نی ریز بارندگی رگباری به مدت ۲۸ دقیقه رخ داد. این بارندگی موجب ایجاد سیل در پایین دست که ۳۷ کیلومتر پایین تر بود، شد. مردمی که درحال تفریح در رودخانه رودبال بودند، باور نمی کردند که ممکنست سیل بیاید.

معاون فنی و هماهنگی بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور افزود: مردم بالادست به سرعت به محل حادثه آمدند و قبل از وقوع سیل به مردم هشدار دادند. البته تعداد زیادی از افراد نیز به این هشدار توجه کردند و از محل خارج شدند. حدودا ۱۰۰۰ نفر با صدور این هشدار از محل حادثه خارج شدند.

جهانی با بیان منشا وقوع این بارش ها و سیل های اخیر اظهار داشت: منشا این بارندگی های شدید باران های مونسون است که از شبه قاره هند نشات می گیرد. گستردگی و شدت این بارندگی ها در ایران متفاوت می باشد و این دفعه حدود ۱۶ استان درگیر آن شدند.

وی که در یک برنامه زنده تلویزیونی صحبت می کرد، با اشاره به سیل امام زاده داوود نیز اظهار نمود: در امامزاده داوود نیز در سال ۱۳۳۳ سیل مشابهی اتفاق افتاده و چندصد نفر کشته شدند. این نکته نیز جالب است که سیل سال ۱۳۳۳ نیز دقیقا در روز پنجم مردادماه رخ داده است.

بیشتر بخوانید:
تجارب و عبرت های یک سیل در میانه تابستان

معاون فنی و هماهنگی بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور اضافه کرد: در فیروزکوه نیز سیل خساراتی نظیر لطمه به جاده وارد کرده که ما اکنون آنرا بررسی کردیم. امدادرسانی ها در این خصوص ادامه دارد.
پلیس تهران برای سیل در آماده باش بود
همچنین در ادامه سرهنگ جلیل موقوفه ای، رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ نیز با اشاره به اقدامات پلیس پیشگیری در سیل های اخیر اظهار داشت: بمحض دریافت هشدار هواشناسی در روز پنجم مردادماه به همه یگان های عملیاتی انتظامی مانند پلیس راه، یگان امداد، یگان ویژه، پلیس راه و پاسگاه های برون شهری پلیس از طرف مراتب فرماندهی آماده باش داده شد.
وی اضافه کرد: هشدار لازم به مردم داده شده بود اما در بعضی موارد به آن توجه نکردند. یکی از علل این اتفاق فصل تابستان بود چونکه مردم فکر نمی کردند در میانه تابستان سیل ببینند.
موقوفه ای با اشاره به ضعف آموزش همگانی در موضوع سیل اظهار نمود: در بحث سیل آموزش همگانی ضعیف بود و مردم باید بیشتر در جریان اطلاعات سیل ها باشند.


منبع:

1401/05/07
13:28:38
5.0 / 5
97
تگهای خبر: آموزش , بارش , بارندگی , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک