معاون سازمان حفاظت محیط زیست:

بیش از ۷۰ درصد جمعیت گونه های برجسته حیات وحش ایران از بین رفته است

بیش از ۷۰ درصد جمعیت گونه های برجسته حیات وحش ایران از بین رفته است ایرنا- معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست کشور اظهار داشت: طی سالیان اخیر بیش از 70 درصد جمعیت گونه های برجسته حیات وحش ایران از بین رفته است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از خبرگزاری ایرنا، حسن اکبری روز چهارشنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیران کل حفاظت محیط زیست استان با اشاره به این که همه به وضعیت محیط زیست کشور آگاه هستند، گفت: فرونشست دشت ها، افزایش کانون های فرسایش بادی، آلودگی کلانشرها، افزایش تجمعی سیل، نابودی حیات وحش و جنگلها از با اهمیت ترین چالش های محیط زیست کشور است.
وی با اشاره به این که طی این سال ها بیش از ۷۰ درصد جمعیت گونه های برجسته حیات وحش کشور را از دست دادیم، اضافه کرد: قسمتی از سرمایه زیستی از بین رفته و باید همه تلاش خودرا برای صیانت از قسمت باقی مانده به کار گیریم.
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست کشور افزود: کمبود آب و مسائل مربوط به خاک هشدارهایی است نسبت به این که باید رفتار و روش خودرا در رابطه با محیط زیست تغییر دهیم.
اکبری با اعلان اینکه آینده متعلق به کشورهایی است که تنوع زیستی بالایی دارند و با حفظ آن می توانند بهترین استفاده را از آن کنند، افزود: اولویت سازمان محیط زیست کشور صیانت از منابع زیستی است و در امتداد حفظ این منابع توسعه و اجرای برنامه های دولت را هم مدنظر دارد.
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست کشور اظهار داشت: ادارت کل محیط زیست در استانها نباید فعالیت خودرا تنها محدود به مناطق حفاظت شده کنند و در هر جایی تخریب منابع اتفاق افتد از آنجائیکه منجر به آلودگی می شود باید واکنش نشان دهند.
اکبری با اشاره به این که توسعه گران هم خواهان حفظ و حراست از محیط زیست هستند و فقط باید به آنها اطلاعات لازم و بطور صحیح راهنمایی و هدایت شوند، تصریح کرد: اگر امروز تذکرات و هشدارهای لازم را در امتداد حراست از محیط زیست ارائه نکنیم کوتاهی کردیم.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان با اشاره به این که حفظ و حراست از منابع طبیعی از وظایف مهم آحاد مردم است، گفت: دراین استان سیاست گذاری کلی برمنبای توسعه پایدار می باشد.
کمال حسینی با اشاره به این که تامین نیازهای اولیه جامعه با تاکید بر حفظ منابع در اختیار و انتقال آن به نسل های آینده از اولویت های ما است، تصریح کرد: کارهای توسعه ای در کردستان درحال شکل گیری است که عملیات اجرائی خیلی از پروژه ها در این جهت برمبنای توسعه پایدار شروع شده است.
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان اظهار داشت: یکی از مطالبات به حق مردم استان استفاده از نیروهای این استان در بدنه مدیریتی سازمان ها در سطح کشور است.
سرپرست سابق اداره کل محیط زیست کردستان هم در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای محیط بان، گفت: وضعیت محیط زیست کشور و به تبع استان هم مناسب نمی باشد و باید به دنبال راه چاره ای برای آن بود.
خیرالله مرادی با اشاره به این که چند ماهی میهمان این استان و این اداره کل بوده است، اظهار داشت: قدردان زحمات همه کارکنان، محیط زیست استان و همکاری و همراهی آنها در طول این مدت هستم.
برقراری رابطه بیشتر با مراکز علمی و دانشگاه ها
سرپرست جدید اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان در این مراسم گفت: این اداره کل بدنه کارشناسی قوی و توانمندی دارد و بی گمان از توان همه کارکنان در امتداد حفاظت محیط زیست استان بهره خواهیم گرفت.
اقبال حمیدی افزود: بیشتر چالش های محیط زیست در استانها مشترک است به عنوان نمونه بیشتر مناطق با مشکل پسماند، افت آب زیرزمینی و گرد و غبار و آلودگی هوا مواجه اند.
وی افزود: از دهه ۶۰ تا حالا تعداد حلقه های چاه در استان به ۸۴۰ هزار حلقه رسیده است و همین اقدام تاثیرزیادی افت آب های زیرزمینی داشته است.

سرپرست جدید اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان اضافه کرد: یکی از با اهمیت ترین برنامه های ما برقراری رابطه بیشتر با دانشگاه ها و مراکز علمی و پارک های علم و فناوری است تا در زمینه های مختلف همچون کنترل آلاینده ها از تکنولوژی و ایده های جدید بهره مند شویم.
حمیدی تصریح کرد: از آنجائیکه تفاهم نامه های منعقد شده با این اداره کل در حد چند برگه و عکس باقی مانده است کاربردی و عملیاتی کردن مفاد این تفاهم نامه ها را در دستور کار قرار می دهیم.
وی گفت: در امتداد پاسخگویی و بیان مسائل و مشکلات و پیگیری مباحث مربوط به محیط زیست به اهالی رسانه آمادگی لازم را داریم و تقویت این ارتباط از دیگر برنامه های این اداره کل خواهد بود.
سرپرست جدید اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان انتقادپذیری مدیران محیط زیست را از عوامل موفقیت آنها در عمل به وظایفشان خواند و اظهار داشت: پذیرای هر گونه انتقادی هستیم و علاوه براین از ظرفیت تشکل های زیست محیطی هم نهایت استفاده را خواهیم کرد.
در اختتام این مراسم با اهدای لوح سپاس از زحمات حدود پنج ماهه خیرالله مرادی به عنوان سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان کردستان تجلیل شد و اقبال حمیدی به عنوان سرپرست جدید این اداره کل معرفی گردید.

1401/05/12
22:52:32
5.0 / 5
226
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی
دوستان خرید و فروش حیوان خانگی
خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک