مدیركل حفاظت محیط زیست استان كرمانشاه:

خط قرمز حفاظت محیط زیست کرمانشاه سلامت مردم است

خط قرمز حفاظت محیط زیست کرمانشاه سلامت مردم است مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه با اعلان اینکه در بحث سلامت مردم با هیچ صنعتی تعارف نداریم از گشت ویژه شبانه روزی کارشناسان محیط زیست در بازدید سرزده از صنایع استان آگاهی داد و اظهار داشت: خط قرمز حفاظت محیط زیست، سلامت مردم است.


«احد جلیلیان» عصر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار درباب آلودگی حاصل از کارخانه های «فرو آلیاژ »و «پاک مایه» در اسلام آبادغرب که سبب اعتراض و انتقاد بحق مردم شده است، اضافه کرد: متأسفانه فعالیت ۲ واحد بخاطر عدم رعایت استانداردهای زیست محیطی لازم، اکنون منجر به آلودگی هوا و دفع پساب و پسماند و در نتیجه بوی بسیار بد در محدوده ورودی شهر اسلام آباد غرب شده و این وضعیت اعتراض مردم این شهر را به همراه داشته است.
وی اظهار نمود: در این رابطه مردم شهرستان اسلام آباد با انعکاس این مساله به نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی و پیگیری و مکاتبات وی، جهت حل این معضل در نهایت اقداماتی انجام گرفت.
جلیلیان اظهار داشت: با توجه به این که سلامت مردم برای ما در اولویت برنامه ها قرار دارد و خط قرمز ماست پس اقداماتی همچون صدور اخطاریه های لازم به این ۲ واحد صنعتی ابلاغ شد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه در ادامه اشاره کرد: این ۲ واحد صنعتی در صورت عدم اجرای تعهدات خود در زمان مشخص شده، اقدامات قانونی جهت پلمب این واحدها از طرف مراجع قضایی انجام می گیرد و فعالیت این صنایع تا زمان استانداردسازی و رعایت ضوابط زیست محیطی تعلیق خواهد شد.
این مقام مسئول در ادامه اضافه کرد: مکاتبات لازم با دستگاه های ذیربط در این خصوص انجام شده و کارخانه فرو آلیاژ مکلف و متعهد به نصب فیلتر های لازم جهت کاهش و عدم تولید آلودگی هوا خواهد بود.
جلیلیان در ادامه اظهار داشت: کارخانه خمیر مایه نیز موظف به اصلاح کامل مسیر تولید خود، با راه اندازی تصفیه خانه و رفع اشکال و تأییدات زیست محیطی خودرا جهت ادامه فعالیت در اختیار داشته باشند.
مقام ارشد حفاظت محیط زیست استان در آخر اذعان داشت: یقیناً هر صنعتی که بخواهد سلامت مردم را از نظر آلودگی به خطر بیاندازد بدون چشم پوشی با آن واحد برابر ضوابط و مقررات برخورد خواهیم کرد و امیدواریم مسئولان صنایع استان به این مهم توجه داشته باشند.

1401/05/19
11:19:44
5.0 / 5
28
تگهای خبر: آب , آلودگی , حفاظت , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک