مشاهده یک قلاده یوز ماده به همراه ۴ توله در محدوده جاده تهران - مشهد

مشاهده یک قلاده یوز ماده به همراه ۴ توله در محدوده جاده تهران - مشهد به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی، معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به پایش یگان محیط زیست استان سمنان در محدوده جاده مشهد اظهار داشت: در این پایش ها یک قلاده یوز ماده به همراه ۴ توله یکساله در این جاده مشاهده شده است.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از خبرگزاری ایرنا از سازمان حفاظت محیط زیست، حسن اکبری اظهارداشت: رئیس و محیط بانان پارک ملی توران عصر امروز پنجشنبه ۲۰ مرداد در سمت شمال جاده ترانزیت تهران به مشهد موفق به مشاهده یک قلاده یوزپلنگ ماده و ۴ توله امسالی شدند.
وی اظهار داشت: محیط بانان مشغول گشت و کنترل در حاشیه جاده برای پایش و مشاهده یوز ماده و توله مشاهده شده چند روز قبل بودند، اما با عنایت به گزارشات قبلی، دامنه گشت و کنترل را به سمت مناطق آزاد گسترده تر کردند و موفق به ثبت حضور این یوزپلنگ مادر به همراه ۴ توله شدند.
اکبری اظهار داشت: کارشناسان انجمن یوز ایرانی و همکاران استان سمنان درحال شناسایی یوز مادر از روی عکس هستند و بزودی اخبار تکمیلی در این حوزه اطلاع رسانی خواهد شد.
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیست تصریح کرد: مجموعه توران و پناهگاه حیات وحش میاندشت به همراه زیستگاه های آزاد بین آنها، مهم ترین زیستگاه یوزپلنگ آسیایی در ایران و قاره آسیاست که با وجود منطقه دشتی و تپه ماهورها و وجود طعمه، مکانی برای زیست این گونه پرارزش است.


منبع:

1401/05/22
09:09:56
5.0 / 5
41
تگهای خبر: اخبار , ثبت , حفاظت , حیات وحش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک