از سوی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست انجام شد؛

روشنگری پیرامون عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست در پرونده محیطبان نجفی

روشنگری پیرامون عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست در پرونده محیطبان نجفی خرید و فروش حیوان خانگی: به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی، فرمانده یگان حفاظت محیط زیست در مورد عملکرد این سازمان در پرونده محیطبان برومند نجفی توضیحاتی ارائه کرد.


به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از خبرگزاری ایرنا از سازمان حفاظت محیط زیست، سرهنگ جمشید محبت خانی ضمن اشاره به روند پرونده محکومیت محیطبان برومند نجفی، اظهار نمود: بعد از آن که قضات پرونده محیطبان نجفی رای خویش را در خصوص قتل عمد مرحوم فلاحی صادر کردند و رای به قصاص محیطبان دادند، ما وکیلی به نام آقای خلخالی را با پیشنهاد خانواده محیطبان نجفی برای او گرفتیم که روی پرونده کار می کرد. از حدود ۹ ماه پیش هم دو وکیل به صورت افتخاری به روند دفاع از محیطبان پیوستند و مجموعا تیم وکالت به ۳ نفر افزوده شد.

وی با اشاره به اینکه بعد از انتصاب دکتر سلاجقه به ریاست سازمان حفاظت محیط زیست، حکم قطعی قصاص محیطبان نجفی در دیوان عالی کشور تایید شد، خاطرنشان کرد: دکتر سلاجقه از آغاز شروع فعالیت در سازمان حفاظت محیط زیست، در هیات دولت و قوه قضاییه به صورت مستمر پیگیر پرونده این محیطبان بودند و سرانجام با تلاش ایشان و مجموعه سازمان حفاظت محیط زیست و دفاع جدی که از محیطبان در دادگاه به عمل آمد، موفق به اعاده دادرسی پرونده برابر ماده ۴۷۴ شدیم.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست، اضافه کرد: موازی با اقدامات حقوقی، ما به دنبال جلب رضایت خانواده متوفی هم بودیم. بعنوان مثال، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برای پیگیری این مورد به استان کرمانشاه سفر کرد که با وجود هماهنگی با پدر مقتول برای دیدار با دکتر سلاجقه و قول مساعد وی، در محل ملاقات حاضر نشد. دکتر سلاجقه یکبار هم به صورت تلفنی با ایشان حدود نیم ساعت صحبت و کوشش کرد رضایت خانواده مقتول را جلب نماید.

محبت خانی افزود: خود من هم چندین بار برای ایجاد سازش و جلب رضایت این خانواده به کرمانشاه رفتم و با مسئولان محلی، ریش سفیدان و متنفذین جلسات زیادی برگزار کردیم اما متاسفانه خانواده فلاحی به هیچ عنوان حاضر به رضایت نبودند و مرتب می گفتند باید محیطبان بیاید پای چوبه دار و آنجا رضایت می دهیم که این هم می توانست یک ترفند باشد.

وی تصریح کرد: حدودا ۲ ماه پیش مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان برای هزینه وکالت آقای خلخالی از راه اداره کل محیط زیست استان کرمانشاه به حساب خانواده محیطبان برومند نجفی واریز شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به طرح مبحث قطع حقوق محیطبان هم اظهار داشت: محیطبان برومند نجفی از پرسنل رسمی و پیمانی سازمان حفاظت محیط زیست نبود و با سازمان قرارداد کارمعین داشت. برابر قانون درصورتیکه افراد با قرارداد کارمعین یک روز هم سر کار نیایند، حقوق آنها از جانب سازمان اداری و استخدامی قطع می شود. ازاین رو سازمان نمی توانست کار غیرقانونی انجام دهد. اما اداره کل استان از محل هایی که در اختیار داشت مبالغی را هر ۲ یا ۳ ماه یکبار تحویل خانواده ایشان می داد.

به قول محبت خانی، صندوق ملی محیط زیست هم در یک نوبت مبلغ ۲۰ میلیون تومان به خانواده محیطبان نجفی پرداخت کرده است.

وی در مورد بحث شهادت محیطبان نجفی هم خاطرنشان کرد: محیطبان ما از قصاص مبرا شده و در رای صادره، قتل عمد به شبه عمد تبدیل گشته بود. وی را در حین بدرقه و دست و پا بسته در یک عملیات ناجوانمردانه و تروریستی به شهادت رساندند.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست، تصریح کرد: ریاست سازمان حفاظت محیط زیست پس از وقوع این حادثه پیگیری های گسترده ای هم برای دستگیری عامل جنایت و هم تایید بحث شهادت محیطبان نجفی انجام داده اند که انشاالله هرچه سریعتر تحقق پیدا کند.
به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از خبرگزاری ایرنا، شامگاه ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ حدود ساعت ۲۱: ۳۰ در منطقه حفاظت شده بیستون کرمانشاه حادثه ای رخ داد. بدین سان که با وصول خبری به مسئول منطقه در خصوص حضور تعدادی شکارچی غیر مجاز در منطقه، محیط بان «برومند نجفی» به همراه سه محیط بان و مدیر حراست اداره کل، جهت بررسی شرایط به منطقه رجوع می کند که با یک دستگاه خودروی پراید حامل ۶ مظنون به شکار غیر مجاز درحال خروج از منطقه مواجه می شوند و پس از عدم تمکین راننده خودرو به فرمان ایست مأموران و کوشش برای زیر گرفتن یکی از آنها، درگیری رخ داده و تیر اسلحه برومند نجفی سهواً به جای لاستیک، به یکی از سرنشینان (فلاحی) برخورد می کند که در اثر خونریزی زیاد، منجر به فوت وی می شود.

پس از آن، نجفی دستگیر و حکم قصاص وی صادر می شود البته با تلاش سازمان حفاظت محیط زیست اجرای حکم متوقف شده بود و امروز هم نخستین دادگاه اعاده دادرسی بود.


منبع:

1401/05/27
13:04:15
5.0 / 5
210
تگهای خبر: حفاظت , دام , شكار , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
خرید و فروش حیوان خانگی
دوستان خرید و فروش حیوان خانگی
خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک