مدیركل كمیته امداد استان قم اعلام كرد:

عملکرد کمیته امداد استان قم در اولین سال خدمت دولت سیزدهم

عملکرد کمیته امداد استان قم در اولین سال خدمت دولت سیزدهم به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی، قم مدیرکل کمیته امداد استان قم گزارش کاملی از فعالیت ها و خدمات این نهاد از آغاز آغاز به کار دولت سیزدهم تابحال را ارائه نمود.


محسن مسعودیان راد، مدیرکل کمیته امداد استان قم امروز در گفتگو با خبرنگاران با عرضه گزارشی از عملکرد کمیته امداد استان قم از زمان آغاز به کار دولت سیزدهم تا کنون اظهار داشت: از مردادماه سال ۱۴۰۰ تا مردادماه سال جاری، نزدیک به ۱۳۹ میلیارد تومان کمک هزینه معیشت به حدود ۲۲ هزار خانوار تحت حمایت پرداخت شده است.
وی ضمن اشاره به این که مجموع حق بیمه و فرانشیز پرداختی، خدمات عرضه شده بهداشتی درمانی و کمک هزینه رفع سوء تغذیه به مددجویان و بیماران نیازمند بالغ بر ۱۰ میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان بوده است خاطرنشان کرد: در این دوره، مجموع تسهیلات پرداخت شده به مددجویان در حوزه حمایت و سلامت خانواده هم حدود ۴۵ میلیارد و ۷۴۰ میلیون تومان بوده است.
مسعودیان راد با اشاره به اینکه از مردادماه سال قبل تا مردادماه سال جاری، به ۳۴۸ خانوار تحت حمایت نزدیک به نه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان وام و کمک بلاعوض در زمینه های خرید، ساخت و تعمیرات مسکن به ۳۴۸ خانوار تحت حمایت پرداخت شده است افزود: در این زمان هزار و ۶۹۸ خانوار هم از ۱۲ میلیارد و ۲۲۴ میلیون تومان تسهیلات ودیعه و کمک هزینه بلاعوض اجاره مسکن بهره مند شدند.
وی افزود: در این زمان برای رفع مشکلات موردی و خانواده های صدمه دیده از حوادث، تأمین لوازم ضروری نیازمندان و کمک به رفع مشکلات حقوقی مددجویان هم بیشتر از ۷۸ میلیارد تومان هزینه شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان قم یکی از مهم ترین راهکارهای توانمندسازی افراد تحت حمایت را اشتغال آنها عنوان و اظهار نمود: کمیته امداد استان قم در اولین سال خدمت دولت سیزدهم دو هزار و ۲۲۹ فقره تسهیلات به ارزش بیشتر از ۱۵۲ میلیارد تومان به متقاضیان بیکار وام پرداخت کرد.
وی با اشاره به اینکه در این زمان دو هزار و ۵۷۲ مددجو هم با اعتباری نزدیک به ۲۴۶ میلیون تومان آموزش کسب و کار دیده اند خاطرنشان کرد: ۴۶۷ نیازمند متقاضی کار هم از راه مراکز کاریابی با رقمی بالغ بر ۳۸۰ میلیون تومان به کار مشغول شدند.
مسعودیان راد ضمن اشاره به این که این نهاد در استان قم در اولین سال دولت سیزدهم، ۸۲ فعالیت اردویی زیارتی، آموزشی و تربیتی برگزار کرده است اظهار داشت: نه هزار و ۳۲۴ مددجو هم در برنامه های آگاه سازی و آموزش های مهارت افزایی با اعتباری بالغ بر ۶۲۰ میلیون تومان شرکت کرده اند.
وی با اشاره به اینکه در طول یک سال گذشته، دو هزار و ۵۶۱ دانش آموز، دانشجو و طلبه علوم دینی تحت حمایت این نهاد از خدمات فرهنگی، آموزشی و تربیتی کمیته امداد استان قم بهره مند شدند اظهار داشت: برای این منظور بالغ ۳۵۰ میلیون تومان هزینه شده است.
مدیرکل کمیته امداد استان قم دانش آموزان تحت حمایت این نهاد را ۶ هزار و ۶۱۱ نفر و دانشجویان و طلاب مددجو را ۵۹۵ نفر اعلام نمود اظهار داشت: در طول یکسال گذشته ۶ هزار و ۷۲ مددجو هم از خدمات مشاوره کمیته امداد استان قم بهره برده اند که برای این منظور بالغ بر ۴۷۵ میلیون تومان هزینه شده است.
وی با اشاره به اینکه مردم نیکوکار استان قم از مردادماه سال قبل تا کنون ۲۵ میلیارد و ۳۷۰ میلیون تومان صدقه پرداخت کرده اند اضافه کرد: زکات پرداختی آنها هم در این زمان نزدیک به ۳۹ میلیارد تومان بوده است.
مسعودیان راد ضمن قدردانی از ۳۰ هزار و ۵۰۳ حامی که پشتیبانی از پنج هزار و ۹۵۴ یتیم و فرزند محسنین را به عهده دارند افزود: کمکهای این حامیان خیراندیش در طول یکسال گذشته نزدیک به ۴۶ میلیارد تومان بوده است.
وی ضمن اشاره به این که هم اکنون ۱۳۳ هزار و ۹۱۰ صندوق و ۱۱۹ مرکز نیکوکاری فعال در استان قم داریم خاطرنشان کرد: مجموع مشارکتهای مردمی در این زمان نزدیک به ۱۹۵ میلیارد تومان است.1401/06/05
21:32:23
5.0 / 5
31
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیمه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک