شناسایی 300 صنعت آلاینده در کشور

شناسایی 300 صنعت آلاینده در کشور به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی، سرپرست معاونت محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به شناسایی۳۰۰ صنعت آلاینده، در رابطه با کانون های فرسایش بحرانی اظهار داشت: تنها ۵۰۰ هزار هکتار اقدام عملیاتی در برابر ۳۵ میلیون هکتار کانون فرسایش بحرانی انجام شده است.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، ایرج حشمتی در نشست خبری که امروز(۷ شهریورماه) به مناسبت هفته دولت در اداره کل محیط زیست استان تهران برگزار شد، مسائل و مشکلات محیط زیست را در ارتباط با سه دهه قبل و ناشی از توسعه ناپایدار دانست و اظهار داشت: استراتژی توسعه پایدار برپایه چهار سطح است و زمانی در راه توسعه پایدار قرار خواهیم گرفت که در کنار انجام فعالیتهایی که منفعت اقتصادی دارند سبب صدمه به محیط زیست مناطق نشویم.

وی اضافه کرد: هم اکنون به دلیل تنگناها، تحریم ها و نگاه های صرفاً اقتصادی شاهد پدیده های زیست محیطی مانند آلودگی هوا، فرونشست زمین، خشکی تالاب ها و... هستیم که ناشی از بی تدبیری ماست.

حشمتی افزود: در این راه باید اقداماتی در جهت برنامه ریزی های کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت برای حل مشکل صورت گیرد. تمام تلاش سازمان حفاظت محیط زیست استفاده از ظرفیت ها و قوانین موجود و پشتکار همکاران است تا بتوانیم راهکار مناسبی برای پیشگیری از پیشرفت آلودگی ها اتخاذ نماییم.

سرپرست معاونت محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه به ملزومات پیشرفت پایش و نظارت سازمان اشاره نمود و اظهار داشت: هم اکنون ۳۰۰ صنعت آلاینده شناخته شده است اما این تعداد بسیار کمی است چونکه تعداد صنایع آلوده بیشتر از این تعداد است ازاین رو باید بیشتر تلاش نماییم و به پایش های هوشمند و فناورانه رو آوریم چونکه زمان بازدیدهای میدانی گذشته است و باید از ظرفیت های فناورانه و مراکز دانش بنیان بهره برد.

حشمتی افزود: ۳۵ میلیون هکتار کانون فرسایش بحرانی داریم اما تنها بر ۵۰۰ هزار هکتار کار عملیاتی صورت می گیرد. در این حوزه هم نیازمند منابع و انجام اقدامات بیشتری هستیم.

وی اضافه کرد: در زمینه تغییرات اقلیمی و ریزگردهای دارای منشا خارجی نمی توان کار چندانی کرد اما در زمینه میزان تولید سوخت استاندارد گازوئیل و بنزین و خودرو های استاندارد میتوان اقداماتی انجام داد.

حشمتی لازمه تمامی این موارد را همدلی و ایجاد حس مسئولیت اجتماعی حقوقی و حقیقی در میان آحاد جامعه دانست و ضمن اشاره به اصل ۵۰ قانون اساسی اظهار داشت: برپایه این اصل محافظت از محیط زیست وظیفه عمومی همه مردم است نه تنها سازمان حفاظت محیط زیست.

ادامه داردمنبع:

1401/06/07
11:53:37
5.0 / 5
222
تگهای خبر: آلودگی , اقلیم , حفاظت , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی
دوستان خرید و فروش حیوان خانگی
خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک