سرپرست معاونت محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست:

مصرف بهینه انرژی و توسعه تجدیدپذیرها از راهکارهای موثر در کاهش آلودگی هوا است

مصرف بهینه انرژی و توسعه تجدیدپذیرها از راهکارهای موثر در کاهش آلودگی هوا است به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی، سرپرست معاونت محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: بهینه سازی مصرف انرژی و توسعه انرژی های تجدیدپذیر از راهکارهای موثر در کاهش آلودگی هوا است.



به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، در جهت ایجاد هماهنگی و آمادگی در شهرداری تهران برای انجام اقدامات پیشگیرانه در مواقع اضطرار آلودگی هوای این شهر، عصر روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۱/۸/۴ جلسه مشترکی با حضور سرپرست معاونت محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست، سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم این سازمان، معاونان و مدیران شهرداری تهران و چند تن از اعضای شورای شهر تهران در محل برج میلاد برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، مدیران شهرداری تهران در مورد اقدامات محیط زیستی شهرداری در حوزه بکارگیری انرژی های پاک، ساختمان سبز، فضای سبز، معاینه فنی موتورخانه های ساختمان های شهرداری، توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی و عملکرد مراکز معاینه فنی، گزارشی عرضه کردند. سپس گزارش 10 ساله کیفیت هوای تهران توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران عرضه شد.

در ادامه جلسه، مهدی پیرهادی - رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران ضمن بیان اهمیت مبحث آلودگی هوا، ضمن اشاره به اسناد بالادستی و سیاست های مقام معظم رهبری در حوزه محیط زیست، لزوم برنامه ریزی درست جهت پیشگیری از بارگذاری های مضاعف در تهران، گزارشی از وضعیت شهر تهران و رویکرد شورای شهر در پشتیبانی از طرح ها و برنامه های محیط زیستی ارائه کرد و حمایت همه جانبه دولت و سایر قوا از سازمان حفاظت محیط زیست بعنوان ناظر بر حسن اجرای قانون هوای پاک را ضروری دانست.

در بخش دیگری از این جلسه، ایرج حشمتی - سرپرست معاونت محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست به اهمیت و لزوم تشکیل چنین جلساتی جهت تقویت همکاری ها و هم افزایی در زمینه شناسایی، پایش و کنترل منابع آلاینده و انجام اقدامات آنی و پیشگیرانه در شرایط وارونگی دما و بروز آلودگی هوا در نیمه دوم سال اشاره و تصریح کرد: نظارت معاونت های شهرداری بر اجرای مصوبات کارگروه مواقع اضطرار آلودگی هوا، می تواند از ورود به شرایط بحران آلودگی هوا جلوگیری نماید.

وی، ضمن اشاره به لزوم تغییر رویکرد در مدیریت شهری تهران مبتنی برهوشمندسازی، اظهار داشت: شهرداری تهران با این گونه اقدامات و همینطور با توسعه خدمات محله محور و کاهش سفرهای درون شهری، ترافیک را کاهش داده تا کیفیت هوا بهبود پیدا کند.

حشمتی در ادامه به مبحث پسماندسوزی در اطراف شهر تهران و نقش آن در تشدید آلودگی هوا پرداخت و پیشنهاد تشکیل گشت های پایش مشترک را عرضه کرد.

سرپرست معاونت محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست همینطور ضمن اشاره به جمعیت ساکن ۹.۸ میلیونی و جمعیت شناور ۲.۸ میلیونی در تهران، مصرف بالای انرژی در تهران را نگران کننده دانست و با عنایت به ارتباط مصرف بالای انرژی در تشدید آلودگی هوا، لزوم برنامه ریزی جهت بهینه سازی مصرف انرژی و توسعه انرژی های تجدیدپذیر را یکی از راهکارهای موثر در کاهش آلودگی هوا برشمرد.

حشمتی اضافه کرد: فرسودگی ناوگان حمل و نقل عمومی تهران از اصلی ترین منابع انتشار آلاینده های هوای تهران است و شهرداری تهران باید توسعه و نوسازی حمل و نقل عمومی را با اولویت حمل و نقل پاک در دستور کار خود قرار دهد.

وی ضمن اشاره به جلسه کارگروه هماهنگی اجرای قانون هوای پاک در روز پنجشنبه مورخ ۱۴۰۱/۸/۵ در وزارت کشور، اظهار داشت: خوشبختانه با ورود جدی دولت و وزیر محترم کشور و همینطور سازمان بازرسی کل کشور، اراده جدی در دستگاههای اجرایی شکل گرفته است و برنامه های عملیاتی خوبی از جانب وزارت کشور، نفت، نیرو و سایر سازمان ها تهیه و عرضه شده است که امیدواریم ضمن اجرای بموقع برنامه ها، اهداف قانون هوای پاک در کاهش آلودگی هوا محقق شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، حشمتی در خاتمه، ضمن قدردانی از معاونین و مدیران شهرداری تهران، با تکیه بر اهمیت برگزاری جلسات مشترک و هم افزایی در انجام اقدامات، از مدیر کل حفاظت محیط زیست استان و اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری درخواست نمود تا نشست های مشترک کارشناسی و مدیریتی به صورت مداوم تشکیل و موضوعات مرتبط تا حصول نتیجه مورد پیگیری قرار گیرد.





منبع:

1401/08/05
13:58:04
5.0 / 5
218
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک