معاون شهردار تهران خبر داد

فعالیت ۱۳ هزار نیروی خدمات شهری در زمان بارش باران و برف در پایتخت

فعالیت ۱۳ هزار نیروی خدمات شهری در زمان بارش باران و برف در پایتخت خرید و فروش حیوان خانگی: خرید و فروش حیوان خانگی: معاون خدمات شهری شهرداری تهران از فعالیت 13 هزار نیروی خدمات شهری در زمان بارش باران و برف در پایتخت آگاهی داد.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، مانور برف روبی با هدف آمادگی و هماهنگی نیروهای عملیاتی و تجهیزات و ماشین آلات در فصل بارندگی جهت تسهیل تردد شهروندان با حضور حسین نظری - معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، مهدی پیرهادی - رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، علی محمد مختاری - مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران - و حمید جوانی - شهردار منطقه ۳ - در ستاد برف روبی منطقه ۳ انجام شد.

در این مراسم حسین نظری اظهار داشت: ان شاءالله امسال مشمول بارش رحمت الهی باشیم و این مانور در امتداد آمادگی برای بارش برف و باران تدارک دیده شده است.

وی با اعلان اینکه شهرداری تهران برنامه ریزی خودرا بارش های فصل های پاییز و زمستان انجام داده است، اظهار داشت: شهرداری تهران تسهیل گیری در تردد در معابر، بزرگراه ها و بوستان ها را در این ایام در دستور کاری خود قرار داده است.

معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران با اعلان اینکه ستاد برف روبی در ۲۲ منطقه شهرداری تشکیل شده است، اضافه کرد: در هر منطقه ستادهای برف روبی زیر نظر شهردار منطقه فعالیت می نمایند و باتوجه به امکانات، تجهیزات، ماشین آلات مربوط به برف روبی این اقلام توسط شهردار منطقه در میان نواحی مناطق توزیع می شود.

نظری با اشاره به کارگیری ۱۳ هزار نیروی خدمات شهری در زمان بارش باران و برف در پایتخت اظهار داشت: در کنار این تعداد نیرو، ۱۶ هزار نفر نیز به عنوان نیروی فضای سبز فعالیت می نمایند.

وی همین طور از برگزاری مانور بزرگ برف روبی در روز یکشنبه هفته آتی آگاهی داد و اظهار داشت: این مانور برای شهر تهران است تا با آمادگی کاملی را برای بارش های باران و برف داشته باشیم.

در ادامه مهدی پیرهادی - رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران - در حاشیه برگزاری این مانور اظهار داشت: اولین مانور برف روبی امروز در ستاد برف روبی منطقه ۳ انجام شد و شروع خوبی بود و دعا می نماییم امسال شاهد بارش رحمت الهی در پایتخت باشیم.

وی با اشاره به کاهش میزان بارش در دو ماه گذشته در تهران اشاره کرد: بر طبق گزارش ارائه شده شاهد پنج میلی متر بارش این در این بازه زمانی بوده ایم که در چند سال قبل بی سابقه بوده است و امیدواریم در ماه های آتی شاهد بارش باران و برف در پایتخت باشیم.

پیرهادی با اشاره به این که در منطقه ۳ یک سایت مرکزی و چهار سایت فرعی برف روبی فعال است، اظهار داشت: تهران حدود ۴۰۰ کیلومتر اتوبان دارد که از این رقم ۲۲ کیلومتر در منطقه ۳ قراردارد بدین سبب هنگام بارش های برف و باران باید توجه ویژه ای جهت تسهیل در تردد شهروندان شود.

در بخش دیگری از این مراسم حمید جوانی - شهردار منطقه ۳ - نیز با اشاره به فعالیت پنج سایت اصلی و فرعی برف روبی در منطقه اظهار داشت: این منطقه دارای شش ناحیه و ۱۲ محله است. نقاط حساس در بارش های سنوات گذشته در سطح منطقه شناسایی و مشکلاتی در رابطه با بارش برف و باران در این نقاط مرتفع شده است.

وی با اشاره به استفاده از ۱۱۲ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین در پنج سایت برف روبی اضافه کرد: این دستگاه در اختیار نواحی قرار داده می شود ضمن این که ۱۲۰۰ نیروی خدمات شهری نیز برای بارش های برف و باران در پاییز و زمستان در نظر گرفته شده است.

به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از ایسنا، علی محمد مختاری - مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران - نیز در این مراسم با اشاره به کارگیری ۱۶ هزار و ۵۰۰ نیروی فضای سبز در شهر تهران اظهار داشت: بر طبق برنامه ریزی انجام شده در صورت بارش برف در تهران، سازمان بوستان ها نیز با بهره گیری از نیروهای خود مبادرت به تکاندن برف از روی شاخه های درخت در پارک و معابر خواهدنمود تا شاهد شکستن شاخه های درختان نباشیم.

وی همین طور از هرس کردن درختان از ۱۵ آذرماه امسال آگاهی داد و اظهار داشت: این کار نیز با برنامه ریزی انجام شده در بوستان ها و معابر شروع خواهد شد.1401/08/26
12:30:37
5.0 / 5
85
تگهای خبر: بارش , بارندگی , خدمات , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک