رئیس اداره حفاظت محیط زیست صومعه سرا عنوان كرد:

کمک بسیار جوامع محلی برای جمع آوری سنبل آبی در تالاب انزلی

کمک بسیار جوامع محلی برای جمع آوری سنبل آبی در تالاب انزلی خرید و فروش حیوان خانگی: به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی، از گیلان رئیس اداره حفاظت محیط زیست صومعه سرا اظهار داشت: همکاری جوامع محلی برای بهبود وضعیت تالاب انزلی ارتقا یافته است.


رامین آقایی در گفت و گو با ایسنا از ارتقای همراهی جوامع محلی برای بهبود وضعیت تالاب انزلی اطلاع داد و اظهار نمود: یکی از دغدغه های مهم زیست محیطی تالاب انزلی، وجود سنبل آبی است که جوامع محلی در جمع آوری آن بسیار کمک می کنند.
وی ادامه داد: سنبل آبی صدمه زیادی به اقتصاد جوامع محلی بخصوص حاشیه نشینان تالاب انزلی وارد می نماید.
آقایی افزود: از آنجاییکه صومعه سرا شهرستان اول استان در برخورداری از جمعیت گاومیش است، دامداران برای پیشگیری از خسارت روز افزون سنبل آبی به اقتصادشان محافظت از محیط زیست و مشارکت در جمع آوری این اهریمن بنفش را در اولویت کاری خود قرار داده اند.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست صومعه سرا تصریح کرد: جوامع محلی علاوه بر جمع آوری سنبل آبی در مقابله با شکارهای غیرمجاز هم همکاری موثری دارند و هرکجا که شکارچی غیرمجازی را درحال تخلف ببیند، فورا به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اطلاع می دهند و این امر رویای شکارچیان غیر مجاز را در صومعه سرا به کابوس تبدیل نموده است.
وی خاطرنشان کرد: زیستگاه های صومعه سرا معمولاً محل عبور پرندگان مهاجر هستند و پرندگان مهاجر برای زمستان گذرانی از این منطقه عبور می کنند و بنابراین تلاش می نماییم تا محلی امن برای فرودهای موقتی این میهمانان زیبا در شهرستان فراهم نماییم.
آقایی همچون پرندگان مورد طمع شکارچیان را خوتکاهای پرسفید، طاووسک، قرقاول و... دانست و اظهار داشت: اینروزها به صورت موردی شاهد حضور خوتکاهای پرسفید هستیم و جمعیت فرود این پرندگان پارسال هم مطلوب بوده است.
منبع:

1402/04/31
18:11:34
5.0 / 5
250
تگهای خبر: آب , پرندگان , حفاظت , دام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
خرید و فروش حیوان خانگی خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک