محققان انگلیسی می گویند؛

هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم تر از نشستن است

هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم تر از نشستن است خرید و فروش حیوان خانگی: به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی، یک مطالعه جدید تایید می کند که هیچ چیز برای قلب بدتر از نشستن نیست.به گزارش خرید و فروش حیوان خانگی به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، دکتر «جو بلاجت»، نویسنده اول این مطالعه از مؤسسه ورزش کالج دانشگاهی لندن، اظهار داشت: «تحقیقات ما نشان میدهد که بااینکه تغییرات کوچک در نحوه حرکت می تواند تأثیر مثبتی بر سلامت قلب داشته باشد، اما شدت حرکت نیز اهمیت دارد.»
بلاجت در ادامه اضافه کرد: «مفیدترین تغییری که مشاهده کردیم، جایگزینی نشستن با فعالیت متوسط تا شدید بود که می تواند دویدن، پیاده روی سریع یا بالا رفتن از پله باشد. اساساً هر فعالیتی که ضربان قلب را بالا می برد و موجب می شود شما سریع تر نفس بکشید، حتی برای یک یا دو دقیقه، مفیدست.»
با این حال، این مطالعه نشان میدهد که حتی ایستادن و خوابیدن و دراز کشیدن، وقتی صحبت از سلامت قلب به میان می آید، بر نشستن ارجحیت دارند.
بیماری قلبی عامل اصلی مرگ و میر در سرتاسر جهان است. بگفته پژوهشگران، در سال ۲۰۲۱، از هر سه مرگ یک نفر به سبب بیماری قلبی فوت شد و تعداد افراد مبتلا به بیماری قلبی در سرتاسر جهان از سال ۱۹۹۷ دو برابر شده است.
به گفته پژوهشگران، ورزش می تواند فواید واقعی برای سلامت قلب و عروق داشته باشد و این تحقیقات دلگرم کننده نشان میدهد که تغییرات کوچک در برنامه روزانه می تواند احتمال ابتلاء به حمله قلبی یا سکته مغزی را کم کند. این مطالعه نشان میدهد که جایگزینی حتی چند دقیقه نشستن با چند دقیقه فعالیت بدنی متوسط می تواند BMI، کلسترول، و اندازه دور کمر را بهبود بخشد و فواید جسمی بسیار بیشتری داشته باشد.
در این گزارش، پژوهشگران داده های شش مطالعه را که بیش از ۱۵۰۰۰ نفر از پنج کشور را شامل می شد، جمع آوری کردند. ایده مطالعه این بود که چگونه رفتار حرکتی در طول ۲۴ ساعت شبانه روز با سلامت قلب مرتبط می باشد. هر یک از شرکت کنندگان از یک دستگاه پوشیدنی روی ران خود برای اندازه گیری فعالیت بدنی شأن در طول روز استفاده کردند و سلامت قلب شأن ارزیابی شد.
محققان پی بردند تنها پنج دقیقه فعالیت متوسط و شدید بجای نشستن تأثیر قابل توجهی بر سلامت قلب داشت. کسانی که کمترین تحرک را داشتند، بیشترین سود را از تغییر رفتارهای کم تحرک به رفتارهای فعال تر دیدند.


منبع:

1402/08/25
14:38:44
5.0 / 5
141
تگهای خبر: بیماری , ثبت , دام , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
خرید و فروش حیوان خانگی
دوستان خرید و فروش حیوان خانگی
خرید و فروش حیوان خانگی
petfind.ir - حقوق مادی و معنوی سایت خرید و فروش حیوان خانگی محفوظ است

خرید و فروش حیوان خانگی

انواع حیوانات خانگی و لوازم و خوراک